Marek (40): Styděl jsem se za svou minulost, tak jsem si vymyslel novou. Lež má ale krátké nohy

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 907
muz 907

Moje babička mi vždycky říkávala, že mám tvářičku jako z časopisu a že si jednou obličejem vydělám více než rukama. Dal jsem na její slova. K manuální práci mě to netáhlo, a jelikož na mě ženy vždycky letěly, využil jsem toho, co mi příroda nadělila. Několik let jsem se proto živil jako placený společník a nechával si od žen platit za to, že jim dělám společnost. Vydělávalo mi to slušně a já si užíval život v přepychu. Nevěděl jsem však, že mě jednoho dne moje minulost dožene.

Když poprvé vidíme Marka, musíme přiznat, že je to opravu pohledný muž. Je na něm vidět, že o sebe řádně pečuje a že si pozornost žen získanou právě svým vzhledem náležitě užívá. Jakmile začne vyprávět, hltáme každé jeho slovo. Jeho příběh totiž zní opravdu zajímavě a my chceme vědět, jak to vlastně celé dopadne.

Zaplatila mi za to, že s ní půjdu na rande

„Už ani přesně nevím, kdy to vlastně začalo,“ přiznává se smíchem hned v úvodu Marek, poté se krátce zamyslí, zvedne prst a pokračuje, „jo, vlastně vím! Bylo mi dvacet a jedna holka mi zaplatila za to, že s ní půjdu na rande,“ směje se. „Abych vysvětlil, co ji k tomu vedlo, měl jsem jít totiž na rande s její kamarádkou a ona mě takhle podplatila,“ řekne a dodá, že to byl první okamžik, kdy mu nějaká žena zaplatila za jeho společnost. V tu chvíli ho napadlo, že by z toho mohl něco vytřískat.

Vyhledával jsem spíše starší ženy

Postupem let si Marek nechával pravidelně platit za to, že se ženami tráví čas. Vypráví nám, že mu to vydělávalo slušné peníze a on si ani nemusel hledat práci. Ještě vysvětlí, že se zaměřoval na starší ženy, kterým chyběla pozornost a vřelá náruč.

„Na ženy mého věku mě příliš neužilo,“ zasměje se Marek a jeho úsměv je nakažlivý, smějeme se také. „Starší dámičky a paničky, které byly zanedbávané svými manželi nebo třeba po rozvodu, uvítaly, když jsem se jim věnoval. A dobře za to platily,“ pokračuje. „Nic mi nechybělo, peněz jsem měl dost a vázat jsem se nechtěl. Dlouhé roky mě to úžasně živilo.“

Musel jsem si vymyslet novou minulost

„Můj způsob obživy sice vydělával dobře, ale po tolika letech mě to začalo nudit. Vše se změnilo tehdy, kdy jsem poznal Radku,“ dozvídáme se od Marka překvapivou informaci. Když totiž do jeho života vstoupila Radka, uvědomil si, že se chce změnit. Nejdříve si ale před Radkou musel vymyslet novou minulost. Za tu skutečnou se totiž styděl.

„Kdybych jí přiznal, čím jsem se živil, neopřela by si o mě ani kolo,“ uznává Marek nahlas a nejistě se podrbe ve vlasech. „Proto jsem si vymyslel úplně jiný příběh a Radce napovídal, že jsem pracoval jako realitní makléř. Zbaštila mi to i s navijákem,“ mne si Marek spokojeně ruce.

Pravda vyšla najevo

„Nějakou dobu nám to s Radkou skvěle šlapalo,“ vzpomíná nahlas. „Jednou jsem ji pozval na večeři, kde mě poznala jedna moje dávná klientka. Narovinu si to k nám nakráčela a zeptala se, jestli ještě poskytuji své služby a jak jsem na tom nyní s cenami,“ vysvětluje Marek. „Bylo jasné, že se Radka bude dožadovat vysvětlení.“

Marek tedy musel s pravdou ven. Tušil, že pravdu Radka nepřekousne. A měl pravdu. Radka se s ním rozešla. Marek nás ale překvapuje pravým důvodem jejich rozchodu. „Jí ani tak nevadilo, co jsem dělal, jako to, že jsem jí lhal,“ říká Marek. V závěru proto přiznává, že kdyby raději kápl božskou, nepřišel by o suprovou ženu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články