Marek (37): Náš vztah byl jako běh na dlouhou trať: vyčerpávající a nedosažitelný

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 564
muz 564

Ze začátku vypadalo vše slibně, později ale Mirka nedokázala pochopit, že já chci tradiční vztah, trávit společné chvíle a být si nablízku. Divím se, že jsem to tak dlouho vydržel.

Poznali se v divadle. Jaká z toho bude komedie, ho tehdy nenapadlo

Marek nikdy neměl problém s komunikací, ani poznáváním nových lidí a seznamováním se s něžným pohlavím. Pravdou je, že většinu žen, které poznal, bral opravdu jako dobré kamarádky bez postranních úmyslů. „Vždycky jsem si vážil žen jako sobě rovných, Mirka mi ale svým přístupem totálně zamotala hlavu a já jsem pro ni rovným nebyl,“ přiznal nám v rozhovoru Marek. Seznámila je jejich společná kamarádka při návštěvě divadla. S Mirkou si padli do oka a začali se scházet.

Ze začátku jsem to nebral nijak vážně, později už mi láska k ní nedala spát

Chodili spolu na obědy, jezdili na výlety. Marek byl rád, že může trávit čas s někým, ke komu cítí něco více než k další kamarádce. Vše probíhalo jako hezký začátek vztahu. „Cítil jsem, že s ní chci být často, naše představa o vztahu se ale naprosto lišila. Mirka byla ten typ nezávislé ženy, která sice muže potřebuje, ale nikdo vlastně neví, k čemu, protože to nedávala nijak najevo. Vedla cestovní agenturu. I s penězi na tom tedy byla více než dobře.“

Říkala, že mě má ráda. Nechápal jsem, proč tedy nemáme opravdový vztah

Mirka možná vztah chtěla, ale ne takový, jak si ho Marek představoval. Nepotřebovala se s ním vodit za ruku po městě, víkendy chtěla trávit se svými přáteli. Markovi nezbývalo než čekat, až se jeho čtyřicetiletá přítelkyně vydovádí o víkendech s jinými lidmi. „Já jsem byl ten, kdo vždycky jako první navrhoval schůzku, výlet, cokoliv,“ sdělil nám s tím, že se také často dočkal odmítnutí z důvodu „jiného plánu“ svojí přítelkyně.

Potom přišla poslední kapka a já si řekl: „DOST“

Loni ke konci zimy se Marek dozvěděl, že Mirka chce jet na dovolenou. Už ani nečekal, že by to mělo být s ním. Navíc ona byla vášnivá lyžařka, on si na zimní radovánky nikdy nepotrpěl. Co se však Marek dozvěděl, mu naprosto vyrazilo dech.

„Oznámila mi, že jede na týden na hory s bývalým přítelem, ale prý se nemusím bát, protože jsou jenom kamarádi.“ Když se Marek po tom všem dozvěděl ještě tohle, byla to pro něj pomyslná a dost kyselá třešnička na dortu. Po dvou letech útrap se rozhodl tento vyčerpávající vztah ukončit. „Ještěže jsme spolu nebydleli, i když jsem o tom zprvu snil,“ dodal na závěr.

Marek
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články