Lukáš (54): Pronajali jsme prázdný pokoj po dceři. Brzy jsme toho začali litovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 54
Zdroj: Shutterstock

Lukáš a jeho žena se dostali do složité finanční situace. Hledali řešení, jak z této šlamastiky ven, a napadl je způsob, kterým by mohli přijít k penězům navíc. Rozhodli se, že pronajmou prázdný pokoj po dceři.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Zpočátku se to manželům zdálo jako dobrý nápad. Prázdný pokoj už roky nikdo nevyužíval a byla to možnost, jak si zajistit pravidelný příjem k dobru. Netušili však, že tohoto nápadu budou velmi rychle litovat.

Manželka přišla o práci a já byl doma na 60 % platu

Manželka v květnu přišla o práci, nedařilo se jí najít nějaké jiné uplatnění a úspory začaly rychle mizet. Aby toho nebylo málo, u nás ve firmě nebyly zakázky a já byl doma na 60 % platu. To už začalo být na penězích hodně znát.

S manželkou jsme hledali nějaké řešení. Ačkoli se snažila najít práci, u nás ve městě tolik příležitostí nebylo, a navíc v téhle složité době se každý zuby nehty držel svého fleku.

Napadlo mě, že bychom mohli pronajmout dceřin pokoj, ve kterém už dávno nebydlí. Manželce se to nejdříve nezdálo, ale nakonec s tím souhlasila.

Vystavili jsme inzerát a nestačili se divit

Napsali jsme s manželkou inzerát na internet a byli opravdu v šoku, když se nám ještě toho dne začali ozývat zájemci. Nečekali jsme to tak rychle.

Nakonec jsme dali přednost jedné sympatické studentce. Ta jako jediná nevolala ani nepsala zprávy, rovnou se za námi zastavila. Její chování nás mile překvapilo.

Domluvili jsme se s ní na určité částce za pronájem. Manželka jí ještě nabídla, že jí může vařit, protože stejně vařila nám dvěma. Zdálo se, že jsme našli ideální způsob, jak si finančně alespoň trochu přilepšit.

Byli jsme v šoku z toho, co jsme se dozvěděli

Studentka Klára byla moc milá, všechno fungovalo tak, jak jsme se domluvili. První tři měsíce nebyl jediný problém.

Klára chodila do školy a měla k ní ještě dvě brigády, nájem nám platila včas, občas uvařila. Pochvaloval jsem si, jak šikovné řešení mě napadlo, a ženě nezbývalo, než se mnou souhlasit.

Ženě se nakonec podařilo najít práci, takže jsme na tom finančně začali být zase o něco lépe. O přerušení pronájmu jsme neuvažovali.

Jednoho dne jsme se vraceli z procházky a odchytila nás sousedka. Začala se vyptávat, zda víme, že si ta mladá slečna k nám domů vodí partnery, kteří se prý dost často střídají. Sousedka tvrdila, že kdykoli nejsme doma, střídají se u nás chlapi jako ponožky.

Ve městě se o nás povídalo

Byli jsme s manželkou v šoku. Trvalo jen pár dní, než se k nám začaly donášet další zprávy. Lidé si o nás v našem malém městě povídali.

Dostali jsme se do řečí, že prý provozujeme bordel. Ukázalo se, že jedna z brigád sympatické studentky, kterou jsme u sebe ubytovali, bylo dělat společnici.

Kláru jsme požádali, aby se odstěhovala. Ta představa, co se u nás doma odehrávalo, když si tam vodila muže, nás s manželkou znechutila natolik, že jsme se rozhodli byt prodat. Koupili jsme si garsonku a na tuhle zkušenost chceme co nejdříve zapomenout.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články