Lukáš (41): Žena mě opustila, než jsem stačil dovařit večeři

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz
muz

S Janou jsme byli svoji deset let. Už předtím jsme spolu pět roků žili ve společné domácnosti. Máme dvě zdravé děti a já si nikdy nedokázal představit, že o to, co mám, přijdu. Jenomže člověk chybuje. I když se někdy snaží sebevíc, čas zkrátka nejde vrátit zpátky.

Myslel jsem, že je to dávno zapomenutá historie. Prvních pár měsíců mě sice tížilo svědomí z toho, co jsem provedl, ale brzy jsem si vzal do hlavy, že se to nikdy nikdo nedozví. Janu jsem si vzal a začal s ní budovat rodinu.

Velmi stará historie

Stalo se to před třinácti lety. Jednou jsem se na pracovním večírku, tehdy ještě jako brigádník, opil. Zůstal jsem na noc u kolegyně z práce a ráno se probudil vedle ní. Bylo mi jasné, co se stalo. Byl jsem sice s Janou už dva roky, ale jako nezkušeného mladíka mě o pět let starší žena svedla. Když jsem začal vyvádět, že se to nemělo stát, odpověděla, že se to nikdo nedozví. Mně by to zničilo vztah a jí pověst ve firmě. Prý se nemusím bát.

Zdroj: 123RF.COM

Jenže já se bál. Několik měsíců jsem se bál. Při vyslovení jejího jména jsem měl pocit, že se červenám tolik, že jsem naprosto průhledný. Janě jsem doma řekl, že večírek byl fajn, že jsem přespal u kolegy Pavla. Nakonec mně i Pavlovi ukončili brigádní poměr a my si našli jinou práci. Ačkoli jsme tehdy nebyli nijak dobří kamarádi, když jsem mu řekl, že vím o dvou volných místech, šel se mnou. Moje obavy se trochu zmírnily, když jsem nebyl denně ve styku s onou tajnou milenkou.

Stali se z nás nejlepší kamarádi. To mi nakonec zničilo manželství

Strach z prozrazení nakonec opadl úplně. S Janou jsem měl krásnou svatbu a s Pavlem jsem si začal ve firmě hodně rozumět. Moje žena ho donedávna znala jenom od vidění. Jenomže ten večer ho potkala v parku, zapovídali se a Pavel řekl něco, co neměl.

Když přišla Jana domů, dělal jsem večeři. Děti byly uložené, měl jsem za to, že si se ženou užijeme večer. Už ve dveřích mi ale bylo jasné, že se něco děje. Sedla si ke stolu a začala informací, že potkala Pavla. Netušil jsem, v čem je problém, a dál jsem se věnoval plotně. Nakonec z ní vypadlo, že prý se dozvěděla, že jsem nikdy u Pavla nepřespal.

Zdroj: 123RF.COM

Sedl jsem si k ní. Ačkoli nerad, celou tu třináct let starou věc jsem jí svěřil. Měl jsem dojem, že po tom, co jsme spolu zažili, mi dávno promlčenou nevěru odpustí. Zvedla se a šla do ložnice. Chtěl jsem jí dát čas, a tak jsem dodělal večeři a začal servírovat na stůl. V tu chvíli vyšla z pokoje, oblečená a s kufrem. Oznámila mi, že o mně měla jiné mínění. Ať prý děti ráno vypravím do školy, ale už je nevyzvedávám.

O pár dní později mi přišla žádost o rozvod. Nevěřil jsem vlastním očím. Myslel jsem, že se jenom na pár dní schová s dětmi jinde, aby si všechno nechala projít hlavou. Že ale kvůli staré věci a nejlepšímu kamarádovi, který se prořekl, přijdu o manželství, to jsem netušil. To je pro mě důkaz, že minulost vás vždy dostihne.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články