Lukáš (32): Přítelkyně mi u oltáře řekla NE, poté ji chtěla má matka napadnout

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nevesta rekla ne
nevesta rekla ne

Měl to být nejšťastnější den mého života. Místo toho se vše zvrtlo v drama, které jsem opravdu nečekal. Samozřejmě jsem věděl, že se může stát cokoli, počítal jsem na několik procent i s tím, že si moje přítelkyně na poslední chvíli svatbu rozmyslí a řekne mi ne. Jenomže když se to skutečně stalo, bylo to daleko větší zklamání, než jsem předpokládal.


Marii jsem miloval. Stále ji miluji a doufám, že náš vztah půjde zachránit. Nerozešli jsme se, ale tím, že mě odmítla přímo před zraky mých nejbližších, rozhodně nenaznačila, že se ubíráme správným směrem. Prý potřebuje čas. Dál spolu žijeme a pracujeme na našem společném životě. S tím rozdílem, že moje matka nemůže Marii ani vystát.

Vrhla se na ni s nadávkami

Těsně po obřadu jsem byl svědkem něčeho, co jsem nikdy nečekal. Mojí matky se Marie hluboce dotkla, když mě prý ztrapnila před všemi těmi lidmi. Když jsem se svou nevěstou řešil, proč si to na poslední chvíli vše rozmyslela, najednou se odněkud přihnala máma a vrhla se na Marii s nadávkami. Kdybych ji nezastavil, možná by došlo i na násilí.

Zdroj: 123RF.COM

Nazvala Marii slovy, která jsem ji v životě neslyšel použít. Když jsem svou ženu bránil, začala nadávat i mně. Byla jako pominutá. Musel jsem ji odvést stranou, posadit ji na lavičku a vysvětlit jí, že to je mezi mnou a Marií a musíme si to vyříkat v klidu. Také jsem netušil, co se přesně děje, rozhodně jsem ale nepotřeboval na své svatbě více rozruchu.

Matka se s Marií nebaví. Já pracuji na vylepšení vztahů

Prý potřebujeme víc času. Odmítnutí u oltáře rozhodně neznamenalo rozchod. I když se mi teď znovu jen těžko buduje vztah plný lásky, snažím se o to, co mi síly stačí. Jenomže kromě toho je na mně i usmiřování celé rodiny. Otec se do sporů příliš neplete, nechce se ale s Marií bavit. A moje matka, sotva ji vidí, hledá důvod, proč by jí mohla nadávat.

Jsem ve složité životní situaci. Všichni kolem mě se tváří, jako že jim na mně záleží. Přitom mi ale přijde, že řeší jenom princip a vůbec jim nejde o to, jak se cítím já. Bojím se, že přijdu o přítelkyni, kterou skutečně miluji, a že se navíc pohádám s rodiči a zůstanu úplně sám. Tato svatba rozhodně nevedla ke šťastnému životu, který jsem si vysnil.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články