Lucie (45): Před lety jsem udělala velkou chybu. Její následky by vás mučily každý den také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena chyba
Zdroj: Shutterstock

Už je to několik let, co jsem udělala největší chybu svého života. Nechala jsem se unést svojí umanutostí a ze svého života jsem vyhnala toho nejlepšího chlapa pod sluncem. Tahle chyba mě nyní doprovází na každém kroku a následky svého rozhodnutí mám neustále před očima.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Lucie se nám svěřila se svým trápením. Chyby, kterou udělala už před lety, stále lituje a jejími důsledky se nedobrovolně mučí každý den.

Byla to láska jako trám

Lucie a Roman se poprvé potkali před dvaceti lety a okamžitě to mezi nimi zajiskřilo. Podle Lucie je k sobě táhla nevysvětlitelná síla, které se nedalo odolat.

„Byla to láska jako trám, na obou stranách,“ popisuje Lucie. „Dohromady nás dala kamarádka. Nebýt jí, asi by se naše cesty nikdy nezkřížily,“ vysvětluje.

Měl jiné plány

Vztah Lucie a Romana se všem zdál doslova pohádkový. Dva mladí lidé, které toho hodně spojovalo a vypadali spolu šťastně. Lucie ale tak šťastná nebyla.

„Všichni mi Romana záviděli,“ svěřuje se Lucie. „Kamarádky mi říkaly, jaké mám štěstí. Jenže já to v té době neviděla,“ pokračuje.

Zatímco Lucie si chtěla užívat, Roman se toužil usadit. S jejich životem začal mít plány, které se Lucii nelíbily. Tehdy se poprvé ozvala její paličatá povaha.

Využila situace

„Roman mě požádal o ruku, ačkoli věděl, že se vdávat ještě nechci,“ dozvídáme se od Lucie. „Měla jsem pocit, že mi to dělá naschvál, a natruc jsem se s ním rozešla,“ píše.

Podle Lucie Roman jejich rozchod nesl těžce. Ona ale byla přesvědčená, že udělala dobře. Až do okamžiku, kdy jejich rozchodu využila Luciina kamarádka Pavla. Ujala se nešťastného Romana a zanedlouho začali tvořit pár.

„Nejdříve jsem měla na oba vztek,“ netají se pisatelka. „Čím déle jsem je ale pozorovala, jak jsou spolu šťastní, tím více mi docházelo, jakou jsem udělala chybu, že jsem Romana pustila k vodě,“ přiznává.

Přetvařovala jsem se

Ačkoli Lucii hodně vadilo, že její kamarádka chodí s jejím bývalým partnerem, na oko se tvářila, že je s tím naprosto v pohodě. I to byl důvod, proč kamarádka Pavla neváhala a požádala Lucku, jakožto svoji nejlepší kamarádku, aby jí šla na svatbě s Romanem za svědka.

„Její prosba mě ranila ještě více než samotná zpráva o tom, že se budou brát,“ přiznává nám Lucie. „Nechtěla jsem ale dát cokoli najevo a na tu svatbu jsem šla. Byl to nejhorší den mého života,“ píše.

Největší chybu svého života mám neustále na očích

Už je to mnoho let, co se Lucie s Romanem rozešla, ale není dne, kdy by svého umanutého rozhodnutí nelitovala.

„Byla to chyba, nyní už to vím,“ přiznává nešťastně. „Uvědomila jsem si, že Roman byl muž mého života a já ho vyhnala jen proto, že jsem byla umanutá. Nejhorší na tom celém je, že ho stále miluji, ačkoli jsem se za ty roky už několikrát snažila jít dál. Nejde to,“ zoufá si.

Autor: Natálie Kabourková

Související články