Lucie (38): V prádelním koši jsem objevila věc, která tam neměla co dělat. Jsem zvědavá, jak mi to manžel vysvětlí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena nalez
Zdroj: Shutterstock

Když Lucie uklízela prádlo a narazila v koši na něco, co ji překvapilo, chvíli přemýšlela, kdy se to tam mohlo dostat. Pak si vzpomněla na ten jeden večer, kdy spala u kamarádky. A hned měla jasno. Teď přemýšlí, jak nejlépe na svého manžela udeřit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Nikdy by mě ani nenapadlo, že jednou nebudu spát doma a můj muž toho hned zneužije. Měla jsem za to, že mě miluje, ale nejspíš jsem se spletla. Jiné vysvětlení totiž pro tohle jednání nemám,“ píše Lucie.

„V koši na prádlo jsem objevila kalhotky, které rozhodně nejsou moje. Chvíli jsem přemýšlela, jak se tam mohly dostat, ale jiné řešení, než že jsou nějaké milenky, mě nenapadá.“

Pomáhala jsem kamarádce v nouzi

Jednu jedinou noc podle svých slov spala Lucie mimo domov. Kamarádka jí k večeru zavolala, že se rozešla s přítelem a nechce být v noci sama. „Jela jsem za ní, abych jí byla psychickou oporou,“ popisuje čtenářka.

„Manželovi jsem řekla, co se stalo. Souhlasil s tím, že bude doma sám a já mám dělat to, co nejvíc umím – pomoci kamarádce v nouzi. Když jsem se druhý den vrátila dopoledne domů, on byl v práci.

Prádlo jsem pár dní neuklízela. Až asi po třech nebo čtyřech dnech jsem vytahovala oblečení z koše a dávala ho do pračky. A tehdy jsem narazila na červené krajkové kalhoty. Rozhodně bych věděla, kdyby byly moje,“ říká.

„Nechápu, jak se mohly dostat do koše na prádlo. I kdyby je nechala milenka u nás doma, což mi tedy přijde divné, proč by je můj muž dával je do koše na prádlo? Nebo si snad myslel, že jsou moje?“

Podle Lucie by to bylo možné. Její muž si totiž většinou nevšiml, že si koupila něco nového. Takže kdyby předpokládal, že je spodní prádlo její, asi by ho do koše dal. Jiná možnost podle ní není.

Jak jen s ním o tom mluvit

Lucie zvážila všechny možnosti, ale nic jiného, než že ji manžel podvádí, ji nenapadlo. „Jaké jiné vysvětlení by to mohlo mít?“ ptá se. „Kdyby mi koupil nové spodní prádlo, což neudělal už tak pět let, nedával by ho přece prát.“

Lucie teď přemýšlí, jak se svým manželem o problému mluvit. Měla by na něj udeřit přímo a zeptat se ho, zda si našel milenku? Nebo by mu měla poděkovat za nové spodní prádlo a pak ho jenom hlídat a čekat na přistižení?

„Myslím, že bude zapírat. Že si vymyslí něco, čemu bych třeba mohla uvěřit. Pokud chci znát pravdu, musím na to chytře. Jsem opravdu zvědavá, jak mi tohle můj muž vysvětlí.“

Lucii podle jejích slov neštve jenom to, že jí byl muž nejspíš nevěrný, ale že využil toho, že není doma a pomáhá kamarádce v nouzi. Podle jejích slov je to od něho nemorální a měl by se stydět.

„Pokud se ukáže, že opravdu měl tu noc milenku, nevím, co budu dělat. Nejsem z těch, co by se hned rozváděly. Rozhodně mu to ale jen tak nedaruji a udělám mu ze života peklo,“ dodává závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články