Luboš (39): Manželka tropí jednu hloupost za druhou. Celé vesnici jsme pro smích

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 3
muz 3

Láska musí někdy překročit opravdu náročné hranice. Luboš si dobře uvědomuje, co všechno kvůli své ženě snáší. Ačkoli je svým přátelům často kvůli manželce pro smích, rozhodl se to snášet, a posunout tak vztah na nezničitelnou úroveň.

Celá situace je složitá především proto, že v malém městě se všechno rychle rozkřikne. „Lidé říkají, že na vesnici zná každý každého. Ukázalo se, že to tak funguje i v menším okresním městečku. Když jdu ráno do práce, potkávám desítky lidí a není snad nikdo, koho bych neznal jménem,“ popisuje situaci Luboš.“

Manželka je známá jako slavný potížista

Někdy je na vině nešikovnost, jindy Terezina povaha. Téměř každý týden se ale stane něco, kvůli čemu je dlouho Lubošova žena všem pro smích. A on jako její manžel je dalším terčem. „Neustále porušuje pravidla.

Zdroj: 123RF.COM

U policistů je už známou firmou a někdy se ani neobtěžují dávat jí za volant lístek s pokutou, když parkuje na zakázaných místech. Stejně tam totiž bude za pár dní stát znova a z pár stovek si nedělá hlavu,“ vypráví Luboš.

Stejně tak je Tereza známá na pokladnách v obchodech, kdy pravidelně odchází z fronty a zdržuje, protože si zapomněla doma nákupní seznam a vzpomněla si na poslední chvíli. Jindy zase dobíhá autobus a nemá problém na řidiče mávnout třeba uprostřed silnice, aby jí zastavil.

Zdroj: 123RF.COM

„Tropí zkrátka jednu výtržnost za druhou. Řekl bych, že v jejím věku by se měla pomalu přestat chovat jako puberťák. Nejsem si jistý, zda vyhledává pozornost, nebo za to vlastně sama nemůže.“

Jednou jsem slíbil, že ji budu milovat v dobrém i zlém. To hodlám i splnit

Přátelé se Luboše často ptají, proč si svou ženu doma trochu nesrovná. Policisté ho zastavují a prosí ho, aby jako jejich přítel řekl manželce, aby dodržovala pravidla. „Smějí se nejen jí, ale i mně. Jenomže já jsem jí jednou u oltáře řekl, že je pro mě vším a budu ji milovat, dokud nás smrt nerozdělí. A tento slib je pro mě mnohem víc než to, co si o nás myslí zbytek města,“ říká Luboš.

Luboš dodává, že se s manželkou nikdy nepohádal. Občas jí sice její chování vyčte, vždy jí ovšem nakonec řekne, jak ji miluje. „Nikdy jsme neměli žádnou hádku, žádný závažný problém. S financemi vycházíme a to, že má moje manželka pověst problémového občana a já jako její manžel jsem spoluviník, nás zkrátka nerozhází.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články