Luboš (37): Svoji ženu miluji, ale kvůli jedné věci se za ni hrozně stydím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz se stydi za zenu
Zdroj: Shutterstock

Luboš a Karolína se znají patnáct let. Po tak dlouhé známosti se před dvěma lety vzali. Dokonce až poté, co se jim narodily dvě krásné děti. Luboš jejich manželství popisuje jako harmonické, v podstatě bez hádek. Zároveň se ale svěřil s něčím, co ho na jeho ženě trápí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Není to věc, se kterou by se Luboš užíral krátkou chvíli. Naopak, tohoto nedostatku si na Karolíně všímá už pěkně dlouho. Doposud se ale neodvážil říci své trápení nahlas.

Měla s tím problémy už v době, kdy jsme se seznámili

Luboš hned v úvodu svého e-mailu napsal, že problém, který mu na jeho ženě vadí, ona sama pozoruje už pěknou řádku let. Ale neřeší ho.

„Karolínu znám patnáct let,“ píše Luboš. „Hned ten první den, kdy nás kamarád seznámil, jsem si všiml, že má problémy se zuby,“ pokračuje.

Otevřeně napsal, že Karolíně už před patnácti lety pár zubů chybělo a většina těch, které ještě měla, nebyla zrovna v nejlepším stavu.

Nikdy jsem jí neřekl, co mi na ní vadí

„Karolínu jsem si vzal,“ pokračuje Luboš. „Zamiloval jsem se do ní navzdory tomu, že tu byla věc, které se mi na ní nelíbila,“ píše.

Luboš nikdy Karolíně neřekl, že se mu její zuby nelíbí. Dokonce potlačil i poznámky o problémech s dechem, protože jak v e-mailu napsal, zkažené zuby zapříčinily, že jeho ženě ne vždy zrovna vonělo z úst.

„Několik let si říkám, že bych jí měl říct, aby s těmi zuby něco udělala,“ svěřuje se Luboš. „Ale doposud jsem to neudělal.“

Stydím se za ni před kamarády

Během několikaletého manželství se Luboš s Karolínou zúčastnili nejedné akce. Jak sám napsal, pokaždé, když někam společně šli, se za svoji ženu styděl.

„Nejde si nevšimnout zkažených zubů i toho, že některé zuby manželce v puse prostě chybí,“ píše Luboš. „Každý, kdo s ní mluví, to zkrátka vidí. A já sám vím, že to není zrovna lichotivý pohled,“ zoufá si.

Netají se tím, že mu bylo za jeho ženu často hanba. Nejtrapnější okamžik byl pro něho ten, kdy ho na ošklivé zuby jeho ženy upozornil kamarád, který si nebere servítky.

Mám jí přiznat, co mě trápí?

„Manželka má v puse už jen pár přeživších zubů a ty jsou v katastrofálním stavu,“ píše Luboš. „Vím, že se strašně bojí zubaře, ale byl bych rád, kdyby s tím chrupem něco udělala,“ přiznává.

Řeší ale dilema, zda manželce otevřeně říci, co ho trápí, a to už několik let. Luboš se totiž bojí, že se tím své ženy dotkne.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články