Linda (62): Nejlepší kamarádka přišla s šokujícím nápadem. Nevěděli byste, zda se s ní ještě vůbec bavit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pratele zena
Zdroj: Shutterstock

I ti, o kterých si myslíme, že je známe nejlépe na světě, nás někdy dokáží pořádně šokovat. Ne vždy je to překvapení v pozitivním slova smyslu. Linda se s Markétou bavila přes 30 let. Poslední dobou se jí ale vyhýbá a neví, zda s ní ještě někdy mluvit dokáže.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Markéta je o deset let mladší, nikdy to ale nebylo v našem přátelství na škodu. Hodně jsme se sblížily po smrti mého manžela, který tragicky zemřel před 20 lety. Už předtím byla skvělá, ale když jsem zůstala sama, hodně mi pomohla,“ vysvětluje Linda.

„Od té doby jsem sice měla několik vztahů, nechtěla jsem zůstat sama. S žádným mužem jsem ale nevydržela moc dlouho a teď si uvědomuji, že to byla tak trochu její vina. Měla jsem ale za to, že mě chrání. Teď mám pocit, že to bylo celou dobu trochu jinak.“

Vždycky na mé straně

Linda vypráví, že Markéta byla kamarádka, která vždy stála při ní. I když ona sama provedla něco, co pak považovala za hloupost, Markéta ji chránila a přesvědčovala ji, že nic nebyla její chyba.

„Když jsem se rozešla se svým přítelem, měla jsem pocit, že jsem k němu byla hrubá. Byla to pravda, poslala jsem ho do háje nemilosrdně, ona mi ale tvrdila, že si to zasloužil. A takových situací bylo víc,“ vysvětluje Linda.

Stávalo se dokonce i to, že bylo čtenářce s někým dobře, ale na základě rady své kamarádky vztah ukončila. „Bylo mi skoro padesát, nechtěla jsem být sama, ale stejně jsem jenom kvůli Markétě opouštěla skvělé chlapy,“ popisuje. „Ona vždy stála při mně a já myslela, že to tak je správně.

Dlouhé roky sama

Po padesátce přestala Linda vyhledávat mužskou přítomnost. „Nechtěla jsem se zklamat v dalších vztazích. Zároveň mi ale bylo smutno a nechtěla jsem být sama. Dokud jsem se na to alespoň trochu cítila, vyhledávala jsem vztahy na jednu noc, ale dnes už si na to přijdu stará,“ dodává.

Linda říká, že i když je jí dnes šedesát, stále má své touhy. „Některé ženy ztratí milostný apetit v padesáti, jenže mně se to bohužel netýká. I když jsem sama, občas mám myšlenky, které nedokážu udržet na uzdě.

Návrh, který mě zaskočil

Jakožto své nejlepší kamarádce se Linda svěřovala Markétě se vším. Čím víc s ní ale mluvila o tom, že jí chybí mužská společnost, tím více měla pocit, že se jí Markéta snaží naznačit něco, co se jí moc nelíbilo.

„Markéta je dlouhé roky sama. Zatímco mně radila se vztahy, sama nikdy pořádného chlapa neměla. Nikdy mi to vlastně až tak nedocházelo, pak ale jednoho dne přišla s návrhem: „Co kdybychom to zkusily spolu?“

Podle Lindy Markéta seriózně navrhla, že by spolu mohly strávit noc. „Nejdřív jsem se tomu smála jako vtipu, ale pak mi došlo, že to myslí vážně. A spojila jsem si to se vším, co kdy dělala. Jak mi ničila vztahy, jak mě nechránila, ale vlastně si mě jen sobecky držela u sebe.“

Dokážu s ní ještě mluvit?

Lindu návrh zaskočil. S Markétou se od toho dne osobně nebavila. Nejhorší na tom je, že Markéta se necítí trapně, naopak stále čeká na odpověď. „Neustále mi píše a ptá se, co si o jejím nápadu myslím. Několikrát jsem jí řekla, že je to nesmysl, ona se ale nevzdává.“

Čtenářka se v současné době komunikaci s kamarádkou vyhýbá. Neví, zda se s ní ještě někdy dokáže bavit normálně. Je jasné, že její návrh odmítne, tím spíš ale neví, zda spolu budou moci ještě někdy normálně vycházet.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články