Libor (50): Moje žena hraje špinavou hru, svému okolí tvrdí, že je nemocná a nutí mě lhát s ní

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 39
muz 39

Na zdraví našich blízkých nám zpravidla velmi záleží. Když se s nimi po zdravotní stránce něco děje, automaticky se zajímáme a snažíme se pomoci. I panu Liborovi samozřejmě záleželo na zdraví jeho manželky Moniky. Během šestnácti společných let už ale přišel na to, že je jeho žena tzv. hypochondr.

Proto nám poslal svůj příběh, ve kterém popisuje, jak těžké je žít po boku člověka, který si neustále vsugerovává nejrůznější zdravotní problémy, ačkoli je ve skutečnosti úplně zdravý.

Začalo to malou bouličku v podpaží

„Když si moje žena jednoho dne v podpaží nahmatala malou bouličku, na okamžik se mi zastavil celý svět,“ píše ve svém e-mailu pan Libor. „Samozřejmě se hned nechala vyšetřit a k úlevě nás všech vyšlo najevo, že je to boulička pouze tuková, tím pádem naprosto neškodná. Od té chvíle se ale moje žena začala o to více pozorovat a hledala na sobě nejrůznější příznaky,“ vypráví Libor.

Zdroj: 123RF.COM

U doktorů byla pečená, vařená

Pan Libor dále ve svém e-mailu pokračuje popisem situace, která v jejich manželství nastala. Ačkoli byla Monika úplně zdravá, u lékařů byla více než doma. Velmi trefně k tomu používá známé přirovnání, že byla u doktorů doslova pečená, vařená.

„Její chování mi nešlo do hlavy, místo toho, aby byla ráda, že je naprosto v pořádku, neustále se prohlížela a potom na internetu hledala, co by daný příznak mohl znamenat,“ zní další slova v Liborově e-mailu. „Chodila k lékaři s naprostými prkotinami a byla přesvědčená, že je nemocná.“

Zdroj: 123RF.COM

Kamarádům a rodině tvrdí, že má několik nemocí

„Monika to poslední tři roky dohnala do opravdového extrému,“ svěřuje se nám pan Libor. „Celé rodině a kamarádům okolo sebe tvrdí, že trpí hned několika nemocemi. Samozřejmě je úplně zdravá, nicméně nejen sama sebe, ale i lidi okolo sebe přesvědčuje o tom, že jí lékaři potvrdili tu či onu diagnózu,“ vysvětluje Libor.

Chce po mně, abych tu hru hrál společně s ní

Jak už to tak bývá, každá akce má svoji reakci. Neustálé stěžování si manželky pana Libora rodině nebo přátelům dospělo k tomu, že se ho blízcí začali na zdravotní stav jeho ženy vyptávat. Tehdy ale přišel další zlom, který panu Liborovi značně zkomplikoval život.

„Když se moje žena dozvěděla, že se na ni naše rodina nebo blízcí přátelé vyptávají a chtějí po mně znát pravdu, začala po mně chtít, abych tu špinavou hru hrál společně s ní,“ vysvětluje Libor. „Proto mě nutí k tomu, abych všem okolo nás lhal a tvrdil o ní, že jsou všechny její diagnózy pravdivé. Já ale vím, že je moje žena naprosto zdravá a pouze si to všechno vsugerovala,“ pokračuje Libor.

Jestli někdy pravda vyjde najevo, rodina mi to neodpustí

„Podlehl jsem manželčině nátlaku a začal našim blízkým potvrzovat její slova,“ přiznává se. „Uvědomuji si, že se k nim nechovám ani trochu fér, a mně samotnému se moje chování nelíbí. Monika si nadále vymýšlí nové a nové lži, do kterých se postupně zamotává, a nejhorší na tom je, že i já v tom všem začínám mít zmatek,“ píše Libor.

V závěru jeho e-mailu zazní jedna obava, která se týká strachu, že pravda jednoho dne vyjde najevo. Pan Libor si totiž moc dobře uvědomuje, že pokud by se jeho kamarádi nebo příbuzní jednoho dne dozvěděli, že to všechno byla jen lež, s největší pravděpodobností by mu to nedokázali odpustit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články