Libor (44): Moje matka mi neustále mluví do života. Přesto se jí nedokážu vzepřít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 45
muz 45

Znáte tu reklamu, ve které máma donese svému již dospělému synovi do postele horké kakao? Pokud si vzpomínáte, pak přesně víte, jak asi vypadá můj současný život. Ačkoli jsem již dávno dospělý, moje máma i nadále zastává názor, že se o mě musí starat a že mi musí být nablízku. Vlastně se ani není čemu divit, že i ve svém věku jsem stále sám.

Všechno to začalo tátovým odchodem

Pokud bych si měl vzpomenout, kdy přesně moje máma nabyla dojmu, že tu pro mě musí být prakticky 24 hodin denně, pak bych musel zmínit, že je to určitě způsobené tátovým odchodem. Ten se totiž rozhodl, že mu bude mnohem lépe s mladou milenkou než s námi, a utekl, když mi bylo asi 15. Strašně jsem ho za jeho zbabělé chování nesnášel a zařekl jsem se, že s ním do konce života nepromluvím.

Mámu jeho odchod a následný rozvod, o který krátce poté zažádal, psychicky vyčerpal, proto jsem jí byl nablízku. Místo toho, abych běhal po venku s kamarády nebo proháněl holky, jsem většinu času trávil doma s mámou a snažil se ji přivést na jiné myšlenky.

Zdroj: 123RF.COM

Máma v mnohém rozhoduje za mě

Kdekdo by byl možná rád, kdyby měl tak pevný vztah se svými rodiči, jako mám já s mámou. Nicméně poslední dobou začínám mít pocit, že mi její opičí láska spíše ubližuje, než aby mi pomáhala. Máma se totiž naučila v mnohém rozhodovat za mě, ať už jde o výběr zaměstnání, vztahy se ženami, nebo třeba o to, zda si obléknu modrou košili, nebo zelené tričko.

Zdroj: 123RF.COM

Zatracená úcta k rodičům

Ačkoli mě kdysi táta svým chováním neskutečně zklamal, i nadále mě máma vychovávala v tom, že k rodičům musí mít dítě úctu. A právě úcta k ní mi neumožňuje se jí vzepřít a ukázat jí, že už jsem dospělý muž, který o sobě dokáže rozhodovat sám. Z toho důvodu se i nadále nechávám ovlivňovat rozhodnutími své matky, která je skálopevně přesvědčena, že jedná v mém zájmu a dělá pro mě to nejlepší.

Rozhodla se, že mi najde partnerku

Před nedávnem mě máma zaskočila svým novým posláním. Dala si totiž za cíl, že mi najde partnerku. Podle ní je totiž do nebe volající, že ve svém věku stále ještě nemám ženu. Ráda by se dočkala i vnoučat. Tak rád bych jí řekl, že partnerku nemám možná právě proto, že mi i v dospělosti stále zasahuje do života, jsem si ale vědom toho, že by ji tato moje slova neskutečně ranila, a toho nechci docílit.

Proto nyní čekám, s čím novým zase přijde a čím mě překvapí. Jestli totiž něco moje máma doopravdy umí, pak je to dostát svým slovům. A pokud se rozhodla, že mi najde partnerku, pak si mohu být téměř jistý, že mi ji najde, i kdybych byl proti tomu.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články