Libor (38): Myslel jsem, že nejhorší zlozvyk přítelkyně je kouření. Po půl roce jsem objevil něco horšího

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 35
muz 35

Čtenář Libor svou přítelkyni Miladu zná zatím jen čtyři měsíce. Věděl, že právě v tomto období budou vycházet na povrch všechny její špatné stránky a zlozvyky. O jednom z nich věděl už na začátku. Milada často kouřila, ale dokázal se s tím smířit. To, co zjistil po čase, ale zpracovat nedokáže.

Nastěhovali se k sobě příliš brzy

Libor si s Miladou hned na začátku padli do oka. Poslal životopis do nové práce, kde se seznámili a po čase spolu začali randit. Jejich počáteční nadšení došlo tak daleko, že se hned po měsíci známosti rozhodli nastěhovat do společného bytu. „Všechno bylo ideální, ale Milada se pak začala chovat jako doma a já zjistil, co je skutečně zač,“ vypráví Libor.

Obrátila celý byt vzhůru nohama

„Nikdy jsem nebyl pedant na úklid, ale to, co Milada předváděla, by se dalo přirovnat k tornádu. Kam vešla, tam po ní zůstávaly poházené věci, zbytky jídla, šminky a spousta dalších neuklizených zbytečností,“ popisuje dramaticky. Někdy Liborovi zabralo i hodiny, než dal vše zase do pořádku. Když se pak své přítelkyně po návratu z práce ptal, proč ráno udělala takový nepořádek, chlácholila ho se slovy, že vždy po ránu pospíchá.

Situace se opakovala a zhoršovala

Libor se na začátku s vysvětlením své přítelkyně spokojil. Nepořádek ale přibýval a Milada už se ani neobtěžovala své špinavé prádlo házet do pračky. „Po zemi se válelo spodní prádlo, na stole byl plný popelník a na chodbě mě přivítal nevynesený koš. Měl jsem toho dost,“ líčí Libor. Rozhodl se, že Miladě už nebude její příšerný zlozvyk trpět. Když se vrátila domů, čekal na ni u stolu, aby si mohli promluvit.

Milada situaci stále zlehčovala a odmítá se změnit

„Věřil jsem, že mluvení o problémech pomáhá. Přítelkyně si ale s nepořádkem nedělá starosti a všechno pořád zlehčuje,“ tvrdí. Když Milada vyslechla, jak se Libor staví k jejímu zlozvyku, div se mu nevysmála do očí. Nechápala, co mu vadí a upozorňovala ho na to, že je přehnaný puntičkář. Následovaly hádky a dohady, ale nikdy nedošli ke zdárnému konci.

Libor přemýšlí, že Miladu opustí

Nepořádek už se podle Liborových slov nedá dál snášet. Nechce žít v bytě, kde je cítit nepříjemný zápach a nikdy si nemůže přivést návštěvu. Stydí se přivést i svou vlastní matku, aby Miladu hned neodsoudila.

Místo toho každý den chodí po bytě, sbírá špinavé prádlo, myje nádobí a větrá, aby se doma cítil alespoň trochu příjemně. Miladu miluje, ale neví, jak ji změnit. Jediná možnost, která ho napadá, je Miladu opustit. Možná by si časem uvědomila, jak mu její chaotická stránka osobnosti vadí a byla by schopná s ní něco dělat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články