Leoš (50): Než nařídili karanténu, měli jsme před rozvodem. Teď je u nás doma napjatá atmosféra

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 52 1
muz 52 1

Leoš a jeho manželka Monika si po několika letech manželství přestali rozumět. Stále častěji se opakující hádky a rozpory je oba dva dohnaly k názoru, že bude ze všeho nejlepší, když půjdou každý svojí cestou. Děti již měli dospělé a ani jeden nechtěl tomu druhému nějak zvlášť přitěžovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Pak se ale situace zničehonic změnila. Do České republiky, stejně jako do celého světa, se dostal otravný koronavirus, který změnil život mnoha z nás. Aby toho nebylo málo, byla Leošovi nařízena karanténa. A tím se situace s rozvodem značně zkomplikovala.

Pořád jsme se jen hádali, rozvod byl na spadnutí

25 let prožitých po boku toho druhého je zkrátka dost dlouhá doba na to, abyste si na sobě začali všímat věcí, které vás vytáčí a které už nadále odmítáte přehlížet. Já i moje žena jsme na sobě vzájemně nacházeli chyby, které jsme dlouhé roky přehlíželi nebo které jsme na tom druhém zkrátka vidět nechtěli.

Nyní ale všechny naše nedostatky vyplouvaly na povrch a my se hádali stále častěji. Nejdříve jsme se to snažili urovnat, po několika měsících nám ale začalo docházet, že tudy cesta rozhodně nepovede a že rozvod bude to jediné možné řešení.

Odjel jsem se na pár dní vyvětrat. Netušil jsem, co mě čeká po návratu domů

Mezi mnou a mojí ženou to bylo hodně napnuté, proto jsme společně s kamarádem ke konci února odjeli do Itálie, kde jsme se chtěli odreagovat lyžováním. To jsem ještě netušil, jak moc si snahou na pár dní odpočinout zavařím. Když jsem se totiž vracel z Itálie domů, byla mi automaticky nařízená karanténa. Aby toho nebylo málo, za 10 dní po návratu se u mě objevily první příznaky onemocnění koronavirem, kterým jsem posléze nakazil i svou ženu. Ačkoli ani u jednoho z nás nebyl průběh nemoci vážný, a my tak mohli trávit karanténu doma, na našich vzájemných vztazích se to podepsalo negativně.

Atmosféra by se dala krájet

Manželka mi samozřejmě můj výlet do Itálie několikrát vyčetla. Uznal jsem, že to byla chyba. Atmosféra by se však mezi námi v posledních dnech dala krájet. Před nařízením karantény jsme byli domluveni, že se po návratu z Itálie odstěhuji a podáme žádost o rozvod. Karanténa mě ale společně se ženou uzavřela doma, s čímž ani jeden z nás nepočítal.

Snažím se přežít, s manželkou je to k nevydržení

Vzhledem k současné situaci a k tomu všemu, co se teď všude okolo nás děje, to nevypadá, že bych se v nejbližších dnech z našeho společného bytu dostal. Snažím se to proto vedle své ženy přežít, je to s ní ale k nevydržení. Každý den doufám, že se situace zlepší a já se konečně budu moci nejen odstěhovat, ale také rozvést. Poslední dny mě totiž akorát utvrzují v tom, že rozvod je jediná dobrá cesta.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články