Leoš (38): Za to, co jsem našel v popelnici, jsem chtěl udat vlastní sestru na policii

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 13
Zdroj: 123RF.COM

Stačilo velmi málo a Leoš by udělal obrovskou chybu. Na návštěvě v bytě své sestry si všiml něčeho, co v něm vyvolalo velké obavy. Pohrával si dokonce s myšlenkou, že kvůli tomu udá svoji vlastní sestru na policii.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Leoš přišel na návštěvu ke své mladší sestře. Dělil je sice velký věkový rozdíl, ale vždy si dobře rozuměli. Nyní příliš neschvaloval její způsob života. Byla ale dospělá, nemohl jí do toho mluvit.

Je to moje mladší sestra. Mám potřebu ji chránit

Kateřina je o třináct let mladší než já. Rodiče si ji pořídili v pokročilém věku, údajně ještě zatoužili po miminku. Katka byla vždycky náš benjamínek, mám proto neustálou potřebu ji chránit, ačkoli je dávno dospělá.

Jí se samozřejmě nelíbí, že jí kolikrát mluvím do života. Vždycky se na mě rozzlobí, často se kvůli tomu i pohádáme. Já to však myslím dobře!

Měla za sebou divoký večírek. Nesouhlasil jsem s jejím způsobem života

Za Katkou jsem se stavil zrovna v den, kdy měla za sebou divoký večírek. Ten k tomu všemu pořádala u sebe doma, takže to tam ještě odpoledne příšerně smrdělo alkoholem. Byl tam neskutečný nepořádek.

Dal jsem jí jasně najevo, že nesouhlasím s jejím způsobem života. Málem mezi námi došlo k hádce, Kateřina si do toho nenechala mluvit a jako vždycky mi zopakovala, že je přece dospělá. Poté mě poslala s pytlem odpadků k popelnici.

V popelnici jsem našel něco, co mi vyrazilo dech

Poslušně jsem odkráčel k popelnici, kde jsem si všiml věci, která mi vyrazila dech. Na pytli s dalšími odpadky byla pohozená injekční stříkačka! Okamžitě mě napadly ty nejčernější scénáře.

Musel jsem jednat rychle. Uvědomil jsem si, že pokud na sestru vyrukuji s tím, co jsem našel, zasekne se a bude zapírat. To přece feťáci dělají. Proto jsem využil příležitosti a podíval se jí doma do šuplíků. Byl jsem zoufalý, když jsem našel další, ještě zabalené stříkačky.

Chtěl jsem udat vlastní sestru na policii. Pro její dobro!

Musel jsem na to myslet celý den. Hlavou mi pořád běhaly otázky, jestli je moje mladší sestřička drogově závislá. Chtěl jsem jí pomoci! Proto jsem si pohrával s myšlenkou, že ji udám na policii. Chtěl jsem ji ochránit!

Už jsem skoro vytáčel číslo na policii, když mi něco uvnitř mě řeklo, abych se na to přeci jen sestry zeptal. Pomoc jsem jí mohl zavolat kdykoli. A teď jsem rád, že jsem nejednal zbrkle a o všem si s Kateřinou promluvil. Jinak bych udělal obrovskou chybu!

Všechno mi vysvětlila. Byl jsem za pitomce

Vrátil jsem se k sestře a narovinu se jí zeptal, jestli bere drogy. Dívala se na mě pobaveně a zaskočeně zároveň. Když se mě zeptala, jak jsem na to přišel, přiznal jsem, že vím o injekční stříkačce v popelnici a o těch dalších, které má v šuplíku.

Když přestala nadávat, že jsem se jí hrabal ve věcech, všechno mi vysvětlila. A já se cítil jako naprostý hlupák. Stříkačku použila k tomu, aby předchozí večer naplnila meloun vodkou. Drogy rozhodně nebere. A ještě si ze mě dělala legraci, že mě to vůbec napadlo.

Nyní se tomu smějeme společně. Nechápu, jak jsem si mohl myslet, že by moje sestra mohla brát drogy. Málem jsem to všechno totálně pokazil.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články