Lenka (41): S manželem jsme vyváděli něco, na co byste si netroufli. Řeknu vám, o co šlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena pust
Zdroj: Shutterstock

Jednačtyřicetiletá Lenka z Prahy začíná svůj příběh myšlenkou o tom, že i když si někdy myslíme, že někoho milujeme, důvod, proč se u něho držíme, je vlastně úplně jiný. Se svým mužem žila v manželství šest let, než jí došlo, že jí k němu vlastně srdce netáhne.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Dřív to možná byla láska,“ píše v e-mailu čtenářka. „Asi jsme se milovali, a proto jsme se tehdy vzali po třech letech známosti. Jenže to už je tak dávno, že si na to sotva pamatuju,“ dodává.

Před nedávnem si Lenka s manželem Mirkem uvědomili, že jediný důvod, proč spolu vlastně jsou, je zvyk, a především pravidelné milování, které se ale v poslední době proměnilo spíše v důvod k hádkám.

Přestalo nám to klapat

Lenka vypráví, že od dob, které si pamatuje, spolu s manželem trávili vždycky čas nejvíce v posteli. Už v době, kdy se poznali, jim to skvěle klapalo a někdy zůstali vzhůru dokonce celou noc.

Nic se nezměnilo ani po svatbě. „Samozřejmě jsme spolu nespali úplně každý den, ale málokdy se našel týden, ve kterém by byla víc než polovina dní nepokryta,“ vzpomíná.

„Přátelé nám náš milostný život dlouhé roky záviděli. Troufali jsme si i na nevšední věci. Jenže když už jsme si mysleli, že nám po tolika letech jen tak něco nezevšední, stalo se,“ popisuje. Lenka přiznává, že poslední půlrok s manželem trávila v posteli čím dál méně času.

„Někdy dělal věci, které se mi najednou nelíbily. Přitom vím, že bych je před rokem ocenila. Pak jsem zase udělala něco špatně já. A vzájemná frustrace vedla k hádkám a dlouhým pauzám.

Nakonec jsme si řekli, že když si dáme v posteli pauzu, třeba se přestaneme hádat a přijdeme na to, co nám chybí. A tak jsme začali půst, který trval asi tři měsíce. Ale namísto usmíření jsme se jen víc a víc hádali.“

Došlo nám, že to nemá cenu

„Křičeli jsme na sebe snad kvůli úplně všemu. Z nedostatku milování jsme začali mít oba psychické problémy a došlo nám, že když spolu netrávíme čas v posteli, vlastně si nemáme ani co říct. Náš vztah byl založený jen na tom jednom,“ svěřuje se čtenářka.

Když si Lenka s Mirkem uvědomili, co se mezi nimi celé ty roky dělo, rozhodli se, že nemá cenu v tom pokračovat. „Vztah, který není o lásce, nikam nevede. Zvykli jsme si na sebe, ale přes neustálé milování jsme si vlastně neuvědomili, proč spolu jsme,“ dodává.

Zároveň však Lenka píše, že to byla vlastně nejlepší věc, která se jim kdy mohla stát. „Klapalo nám to, a když to přešlo, vyřešili jsme to, aniž bychom se začali nenávidět. Rozhodli jsme se, že si dáme vzájemně do života ještě šanci,“ vysvětluje.

„Samozřejmě pro nás nebylo snadné rozhodnout se pro rozvod. Oplakali jsme to oba. Po těch letech se nám od sebe nechtělo, na druhou stranu jsme se shodli na tom, že spolu nemáme žádnou budoucnost.“

Oba exmanželé si teď hledají nové partnery a doufají, že jejich nový vztah bude založený na opravdové lásce. I když podle Lenky se to pozná jen těžko. Ve vztahu s Mirkem jí trvalo několik let, než přišla na skutečnost.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články