Ladislav (52): Z mé rodiny se staly hyeny. Mohl za to jediný dopis

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 05
muz 05

Jeden jediný dopis rozpoutal v rodině pana Ladislava hotové peklo. Jako by nestačilo, že se museli teprve před pár měsíci vypořádat se ztrátou blízké osoby. Ten dopis byl teprve začátek.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Je to sedm měsíců, co Ladislavovi zemřela maminka. Rodina tak přišla o milující babičku, prababičku – zkrátka o člověka, který jim byl blízký. To však nebylo ani zdaleka to nejhorší, co tuhle rodinu potkalo…

Ačkoli to čekáte, nedokážete se na to připravit

Zdravotní stav Ladislavovy maminky byl poslední dobu stále horší a horší. Rodina proto byla smířená s tím, že odchod milované ženy přijde brzy.

„Sice jsme to věděli, lékaři nás na to upozorňovali, ale stejně se na to nedokážete připravit,“ píše smutně pan Ladislav v úvodu svého e-mailu.

Zmatek a chaos – nic nešlo podle plánu

„Zařizování pohřbu jsem si vzal na starost, moje žena však chtěla, aby na to finančně přispěli i sourozenci,“ pokračuje pan Ladislav. „Když jsem je o to požádal, začal být kolem všeho strašný zmatek,“ popisuje.

Sourozenci se nejdříve zdráhali jakkoli finančně přispět, ačkoli i jim, stejně jako panu Ladislavovi, zemřela milující maminka. Nakonec přeci jen něco málo přispěli.

„Litoval jsem, že jsem poslechl ženu a vůbec něco po nich chtěl,“ přiznává. „Akorát z toho byly zmatky, málem jsme se pohádali.“

Nenapadlo by mě, co jsou vlastně zač. Tohle jsem od nich nečekal

Od smrti maminky uplynulo pár týdnů a rodina byla pozvána na čtení závěti. U notáře se sešel pan Ladislav se sourozenci a jejich polovičkami.

„Kromě závěti nám notář oznámil, že je součástí ještě dopis, který maminka před smrtí k závěti doložila,“ vysvětluje Ladislav. „Ten dopis nám byl opravdu čert dlužný.“

V dopise zanechaném zesnulou maminkou stálo, že je jejím posledním přáním, aby se o pozůstalost nehádali a po prodeji se spravedlivě rozdělili. A to se ukázalo jako velký problém.

„Ještě u notáře se na mě oba moji sourozenci slovně vrhli, že bych měl být fér a svého podílu se rovnou vzdát,“ napsal Ladislav. „Podle nich jsem na tom byl finančně nejlépe a žádné peníze z pozůstalosti jsem si nezasloužil.“

Chtěl jsem jim to nechat, ale moje žena byla proti

Ladislav několik měsíců čelil nátlaku ze strany sourozenců, kteří chtěli majetek po mamince jen pro sebe. Ladislav už toho měl dost a chtěl se svého podílu skutečně vzdát.

„Manželka o tom nechtěla ani slyšet,“ vysvětluje. „Řekla mi, že to byla moje máma stejně jako jejich a že je jejich mínus, že se nedokázali finančně zaopatřit, jako jsem to dokázal já,“ pokračuje a dodává, že uznal, že má jeho žena pravdu.

Ze sourozenců pana Ladislava se vyklubaly hyeny. Byli schopní jej urážet, nadávat mu, a dokonce vyhrožovat – a to vše jen pro peníze. Ladislav se ale nevzdal, a nakonec získal svůj finanční podíl, ačkoli to znamenalo pokažené vztahy v rodině.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články