Kryštof (37): Miluji tvoji ženu, řekl mi nejlepší kamarád. Rázem jsem ztratil manželku i dlouholetého přítele

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 18
muz 18

Kamarád Libor byl pro mě skoro jako bratr. Znali jsme se už od základní školy a od té doby jsme bez sebe nedali ani ránu. Prošli jsme spolu střední i vysokou školou, Libor mi byl dokonce svědkem na mé svatbě před sedmi lety. I moje manželka si ho oblíbila, a já tak žil svůj sen, měl jsem krásnou ženu a nejlepšího přítele, který tu pro mě byl, kdykoli jsem potřeboval.

Hodně času jsme trávili společně

Libor s námi trávil hodně času. Spoustu věcí jsme podnikali buď ve třech, nebo ve čtyřech společně s nějakou z Liborových přítelkyň. Můj kamarád totiž holky často střídal, nerad se usazoval a jak on sám říkával, nechtěl se držet pouze jedné sukně. Ačkoli jsme si byli v mnoha směrech velmi podobní, v tomto ohledu jsme byli jako nebe a dudy. Libor se nerad vázal a vážné vztahy nebyly nic pro něj. Já jsem naopak preferoval dlouhodobější známosti, a nakonec jsem se rozhodl pro manželství, o kterém jsem si myslel, že bude na celý život.

Věřil jsem jim

Byli jsme kamarádi už od základní školy, proto pro mě bylo naprosto samozřejmé, že jsem Liborovi naprosto věřil. Věděl toho o mně tolik, že jen málokdo mohl říct, že ví něco, co by Libor nevěděl. Věděl dokonce i takové věci, které neznala ani moje žena. I té jsem důvěřoval, neměl jsem sebemenší důvod k tomu, abych nad svou důvěrou k mé ženě jakkoli pochyboval.

Proto mi ani trochu nevadilo, když Libor s mojí ženou někdy někam vyrazili jen ve dvou, třeba když jsem musel zůstat déle v práci. Byl jsem vděčný, že se Libor zastavil, když jsem byl třeba týden pracovně mimo domov. K oběma jsem měl silnou důvěru a jakékoli pochybnosti v jejich případě nepřipadaly v úvahu.

Přiznání, které jsem nečekal

Zdroj: 123RF.COM

Po jedné z takových pracovních cest, na které jsem vzhledem ke své pracovní pozici jezdil během posledních let poměrně často, jsem Libora vytáhl na pivo. Manželka byla toho dne s kamarádkou a já nechtěl sedět doma. Vypili jsme několik piv a nebudu lhát, že po přidání několika panáků nám to nevlezlo do hlavy. Asi víte, že děti a alkohol jsou dvě nejupřímnější věci na světě. Libor se mi přiznal k něčemu, co jsem absolutně nečekal.

„Miluji tvoji ženu,“ řekl mi.

Nevěděl jsem, jak to zpracovat. Oni rozhodli za mě

Vůbec jsem nevěděl, jak tu informaci zpracovat. Prvně jsem si myslel, že z Libora jen mluvil alkohol, jenže on mi svá slova druhý den naprosto střízlivý potvrdil. Můj nejlepší kamarád skutečně miloval moji ženu a já nevěděl, co si s tím počít. Byla to hrozná situace. Nakonec rozhodli za mě. Manželka mě opustila a odešla bydlet k mému nejlepšímu příteli. A bylo to.

Během pár dní jsem přišel o manželku i přítele, se kterým jsme se znali už řadu let. Beru to od nich jako zradu, ze které se stále nedokážu vzpamatovat.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články