Kryštof (30): Svůj koníček musím vykonávat za zády manželky. Je přecitlivělá a nikdy by to nepochopila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz lov
Zdroj: Matt Hahnewald / Shutterstock.com

Už dva roky mám před svojí ženou tajemství. Nemohu jí prozradit, co za jejími zády dělám. Kdyby se to dozvěděla, stálo by nás to manželství. Ukecal mě k tomu kamarád. Zpočátku jsem váhal, ačkoli mě to samotného hodně lákalo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Touha to zkusit byla nakonec silnější. Jen kdyby žena věděla, co dělám. Ta by mě hnala!

Od začátku jsem to o ní věděl

Znám hodně lidí, pro které jsou zvířata v podstatě to samé jako děti. Vnímají své mazlíčky jako plnohodnotné členy rodiny.

Nemám nic proti takovým lidem. Sám mám rád psy, ale rozhodně nejsem takový blázen do zvířat jako moje žena Sabina.

Od začátku jsem o ní věděl, že je to milovnice zvířat. A to všech, úplně všech! Od drobné havěti přes psy a kočky až po zvířata v Zoo. Je do nich blázen.

Nesnáší násilí

Respektuji Sabininu lásku ke všemu živému, ale už několikrát jsem se za ty roky, co jsme spolu, setkal se situací, kdy to podle mě přeháněla.

Nesnáší násilí páchané na zvířatech. Což o to, také nesnáším pohled na týrané psy a podobně. Ale Sabina je extrém.

Před ní nemůžete zabít ani mouchu! Opravdu nepřeháním! Někdy mě s tím fakt vytáčí, protože neexistuje jediný tvor, kterého byste před ní mohli připravit o život. Jinak hrozně vyvádí.

Lákalo mě to, ale moje žena by s tím nesouhlasila

Můj kamarád Honza je myslivec. Celá jeho rodina je jeden myslivec vedle druhého. Známe se už od základky a já mu vždycky záviděl, když doprovázel tátu nebo dědu do lesa na lov.

I mě to lákalo. Chodil jsem tajně k Honzovi do garáže, kde měl pušky a různé trofeje. Nešlo mi ani tak o to, že bych nutně musel nějaké zvíře zabít.

Přesto mě to lákalo a chtěl jsem to zkusit. Jenže moje žena by to nerozdýchala. Když jsem se před ní zmínil, že bych šel s Honzou do lesa na číhanou, tři dny se mnou nemluvila!

Dělám to tajně za jejími zády

Svoji ženu miluji a nechci dělat nic, co je proti jejímu přesvědčení. Přesto jsem se ale nechal kamarádem přemluvit, abych s ním šel do lesa, když se zrovna mohlo střílet.

Dělám to za zády své ženy. Nesmí se o tom dozvědět, protože to by nás stálo manželství. Jsem si jistý, že by mi nikdy neodpustila, co dělám.

Je to moje tajemství a já doufám, že to tak zůstane. Dokonce uvažuji, že se taky přihlásím do nějakého spolku jako kamarád. Všechno ale tajně.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články