Karolína (32): Omylem jsem vyslechla rozhovor svých rodičů. Z toho, co plánovali, se mi zatočila hlava

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena rodice
Zdroj: Shutterstock

Pro jistotu mám klíče od bytu svých rodičů. Ačkoli jsou oba ještě dost čiperní a aktivní, nikdy nevíte, co se může stát. Proto jsem klíče dostala a společně s nimi i svolení, že k nim můžu přijít prakticky kdykoli. Jedna taková návštěva mi ale otočila život vzhůru nohama.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vydala jsem se na návštěvu k rodičům. Chtěla jsem je překvapit, proto jsem se předem neohlásila. Věděla jsem, že budou doma. Potichu jsem otočila klíčem a vešla do bytu. Hned u dveří jsem zaslechla, že o něčem horečně diskutují. Z jejich rozhovoru se mi vzápětí podlomila kolena.

Nikdy jsme před sebou nic netajili

S rodiči jsme vždycky měli krásný vztah. Nikdy jsme před sebou nic netajili. Proto bylo naprosto v pořádku, že jsem měla klíče od jejich bytu a nemusela se hlásit, když jsem se chystala na návštěvu.

Dříve jsem dávala vědět, kdykoli jsem se k rodičům chystala. Opakovaně mi ale kladli na srdce, že u nich doma jsem vždy vítaná a nejsem tam host.

Chtěla jsem je překvapit

Toho odpoledne jsem chtěla rodiče vidět, ba co víc – chtěla jsem je překvapit. Zrovna jsem se vrátila z dovolené, neviděli jsme se dva týdny a já jim chtěla svojí návštěvou udělat radost.

Vešla jsem do bytu, aniž by si mě někdo všiml. Dělávala jsem to tak běžně, rodiče mi říkali, že se u nich mám chovat jako doma. Nevadilo jim to.

Už mezi dveřmi jsem slyšela, jak o něčem diskutují. Byla to vášnivá debata, mluvili jeden přes druhého. Nehádali se, to ne, ale o něčem se horečně bavili.

Z jejich rozhovoru se mi zamotala hlava

„Určitě to pochopí, má přece už svůj život,“ zaslechla jsem mámu. „A navíc může kdykoli přijet,“ dodala vzápětí.

Stála jsem na chodbě a naslouchala. Vím, že se to nemá, ale předmět jejich debaty mě překvapil natolik, že jsem stála jako přikovaná.

Pochopila jsem z jejich debaty, že plánují odjet. A to nejen na dovolenou, na pár dní, ale že se chtějí odstěhovat. A ne po České republice, ale do zahraničí. Z toho se mi zamotala hlava.

Seznámili mě se svým plánem

Zanedlouho jsem to nevydržela a vešla do obýváku, kde rodiče seděli. Hned mě přivítali, úsměv od ucha k uchu. A začali mi vysvětlovat, co je napadlo.

Maminka prý dostala dopis od svojí sestry. Ta žije už několik let v Kanadě a nyní chce, aby za ní moje máma přijela. A rodiče se rozhodli, že se tam odstěhují.

Tady už je prý nic nedrží, dokonce ani já. Nemysleli to špatně, prý chtějí ještě něco zažít, a navíc za nimi můžu přijet, kdykoli budu chtít. To byl šok.

Vypadalo to, že jsou pro ten nápad oba dva nadšení. A já jim do toho nemám co mluvit, to je jasné. Stále jsem z toho jejich plánu celá nesvá. Neumím si představit, že mám rodiče najednou tak daleko.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články