Karel: Život mi zachránila kluzká podlaha

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
manzel workoholik
Zdroj: 123RF.COM

Bizarní úrazy byly od malička mojí specialitou. K doktorům jsem jezdil s nejrůznějšími příběhy a se zraněními, která se stala při skutečně neobvyklých událostech. Když jsem tedy uklouzl na mokré podlaze a rozbil si hlavu o kuchyňskou linku, jednalo se ještě o zcela běžný úraz.

Celé vlasy jsem měl tenkrát od krve a šíleně mě bolela hlava, přítelkyně proto raději zavolala záchranku. Rána byla sice jen povrchová, i tak ale bylo nutné ji vyčistit a provést vyšetření, která by vyloučila další následky. Tušil jsem, že zůstanu v nemocnici jeden den s otřesem mozku. Nebylo by to poprvé.

Časté úrazy vedly k mnohem horší diagnostice

Zdroj: 123RF.COM

V nemocnici mě prohnali několika vyšetřeními a přišli se špatnou zprávou. Na mém mozku našli jakýsi nádor, který s úrazem vlastně vůbec nesouvisel. Tedy spíše okrajově, když jsem jim totiž vyprávěl, že jsem s otřesem mozku v nemocnici asi po osmé, vysvětlili mi, že se útvar objevil pravděpodobně právě příčinou častých otřesů.

Jednalo se o banální operaci

Jelikož se na celou věc přišlo včas, jednalo se v podstatě o banální zákrok, při kterém mi byl útvar odstraněn a já si pouze pár dní poležel v nemocnici. Nechal jsem si opět narůst vlasy, aby nebyla vidět jizva na hlavě a žádné další omezení se neukázalo. Podle doktorů jsem ale měl poměrně velké štěstí v neštěstí.

Příští úraz mohl být i smrtelný

Sám od sebe by nádor nepraskl, ale při sebemenším otřesu existovala možnost, že se protrhne a já bych poté krvácel do mozku. V lepším případě to prý mohlo mít vliv na mé duševní zdraví, v tom horším mohlo dojít k okamžité smrti. Měl jsem tedy vlastně štěstí, že lékaři při vyšetřeních na problém narazili.

Snažím se žít opatrnější život

Od té doby se snažím dávat na sebe větší pozor a brát své zdraví vážněji. Ono totiž občas stačí malá neopatrnost a člověk se může trvale zmrzačit. A tenhle příběh mě opravdu inspiroval k tomu, abych si svého zdraví začal vážit a nebral žádný úraz na lehkou váhu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články