Karel (65): Dostal jsem neslušný návrh od mladší krásky. Takhle to dopadlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz navrh
Zdroj: Shutterstock

Náš čtenář se rozhodl předat firmu, kterou založil a sám vybudoval od základů, svým synům. Objednal salón v hezkém hotelu a sezval kamarády a známé. V kruhu svých blízkých chtěl oficiálně ze společnosti odejít. A svoji účast ve vedení nakonec mohl zakončit opravdu stylově.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Chtěl jsem odejít v nejlepším

„Už mi pomalu táhne na sedmdesát. Cítím se pořád dobře a určitě bych ještě mohl ve firmě několik let pracovat. Řekl jsem si ale, že už uzrál čas na to, abych žezlo oficiálně předal svým dvěma synům,“ říká.

Uvedl, že jeho synové ve firmě vyrůstali a postupně si vyzkoušeli mnoho pozic, aby přesně věděli, jak společnost funguje, a mohli tak být jeho hrdými nástupci.

„Nechci se chlubit, ale podařilo se mi vybudovat stabilní a dobře vynášející firmu, která je postavena na pevných základech,“ uvádí s neskrývanou hrdostí.

Byla z toho pěkná oslava a setkání

Karel chtěl pro své dva syny udělat překvapení, a tak jim řekl, že se bude jednat o schůzku s dalšími obchodními partnery. Mezi tím ale přemýšlel a zařizoval párty, na které chtěl svůj odchod všem oznámit.

„Pozval jsem svoje kamarády z firmy, manažery, které znám více jak 20 let, rodinu, přátele, a hlavně svoje syny, kteří o ničem netušili.“

Celá akce se odehrávala v krásném hotelovém salónu plném obložených stolů a několik hostesek se staralo o jejich blaho a dostatek skvělých vín.

Byl jsem z jejích návrhů v rozpacích

„Když jsem na malém pódiu oznamoval ukončení své profesní kariéry, bylo krásné sledovat, jak všichni vstali a potleskem mi vyjádřili poděkování za mou práci. Málem mi ukápla i slza,“ říká s leskem v očích.

Večer byl v plném proudu. Hudba hrála a tančilo se. Karel si dle jeho slov potřeboval odskočit na toaletu, před kterou na něj ale už čekala jedna z hostesek.

„Stála tam a koukala na mě svůdným pohledem. Když jsem ji pozdravil, přiblížila se ke mně a začala mě hladit po kravatě. Řekla mi, že jestli mám zájem, má tady v hotelu zarezervovaný pokoj. Jsem rozhodný muž, ale přiznám se, že v té chvíli jsem na okamžik zaváhal. Podíval jsem se jí do očí a představoval si, jaké by to s tou kráskou bylo. Rozum mi však zafungoval, odešel jsem na toaletu a pak se vrátil ke stolu k manželce,“ svěřil se.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články