Karel (52): Manželka se po operaci necítila jako žena. Musel jsem jí dokázat, že v mých očích je tou nejkrásnější ze všech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 50 1
muz 50 1

Rakovina už zasáhla do života mnoha lidí. V České republice je to dokonce každá desátá žena, která se během života s touto nemocí chtě nechtě musí poprat. Jednou z nich bohužel byla i manželka pana Karla, který se nám svěřil s jejich příběhem. Teď si můžete přečíst o tom, jak ošklivá nemoc může ženu připravit o její ženskost a do hlavy nasadit broučka pochybností, že už vlastně ani ženou není.

S ošklivou nemocí se prala statečně

Pan Karel nejdříve mlčí, snad jako by hledal ta správná slova, kterými by měl jeho příběh začít. Po krátké pauze nakonec začíná slovy obdivu: „Moje žena se s ošklivou nemocí prala statečně.

Zdroj: 123RF.COM

Náš příběh začíná asi jako kterýkoli jiný. Moje žena si jednoho odpoledne našla bouličku na pravém ňadru, a tím se odstartoval kolotoč vyšetření a čekání. Na konci toho všeho stála jasná diagnóza: rakovina,“ vypravuje pan Karel a v jeho slovech je vidět bolest, kterou společně se svojí ženou v těchto chvílích prožíval.

Při operaci přišla o obě prsa

V České republice onemocní každá desátá žena rakovinou prsu. Každá třetí přitom kvůli této zrádné nemoci o své přednosti nakonec přijde.

Zdroj: 123RF.COM

„Lékaři usoudili, že by bylo nejlepší, kdyby si žena svá prsa nechala odstranit,“ pokračuje Karel ve svém vypravování. Popisuje, že manželka kvůli operacím přišla o obě ňadra, a to jí úplně změnilo život. Na jednu stranu byla ráda, že jí tento krok pomohl na cestě k vyléčení, na stranu druhou si přestala připadat jako žena. A to se hodně podepsalo na její psychice.

Po psychické stránce na tom nebyla dobře

„Už samotná nemoc a celý průběh léčby dal mé ženě po psychické stránce hodně zabrat. Jakmile byla bez prsou, ještě se to zhoršilo,“ vysvětluje Karel. Z jeho vypravování se dále dozvídáme, že se jeho manželka uzavřela do sebe, a dokonce často podléhala přesvědčení, že pro něho již není dostatečně atraktivní.

„Nejdřív jsem si to tolik nepřipouštěl, ale když začala mluvit o rozvodu, aby mi ulehčila a já nemusel žít po zbytek života po boku ženy, která již není plnohodnotnou ženou, musel jsem zakročit,“ říká a tváří se u toho odhodlaně.

Musel jsem jí ukázat, že pro mě je tou nejkrásnější ženou ze všech

Pan Karel hodlal udělat všechno pro to, aby se jeho manželka opět cítila krásná, protože pro něho i nadále krásná byla. Zval ji na romantické večeře, na které jí kupoval slušivé šaty. Všude ji vodil s sebou a veřejně o ní prohlašoval, že je šperkem jeho života. Nechal pro ni namalovat obraz, na kterém byla zvěčněna ona přesně tak, jak ji pan Karel vnímal.

„Dalo to hodně práce, spoustu úsilí, ale těšilo mě sledovat, jak sebevědomí mojí ženy postupně rostlo. Nyní je již schopna podívat se na sebe do zrcadla bez slz v očích,“ říká s úsměvem na rtech spokojený pan Karel.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články