Karel (48): Manželka mi řekla, že se zamilovala do kolegy. To nebylo zdaleka to nejhorší

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 3
muz 3

Život pana Karla se před pár týdny pořádně otřásl. Jeho do té chvíle spokojené manželství, o kterém si myslel, že potrvá do konce života, bylo v ohrožení. Karlova manželka se totiž přiznala, že se zamilovala do kolegy z práce a chtěla by s ním odejít. Karel byl ale odhodlaný jejich manželství zachránit za každou cenu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jsme svoji již 26 let. Asi jako v kterémkoli jiném manželství i v tom našem byly světlé i stinné stránky. Přesto jsem ale přesvědčený, že stále je za co bojovat.

Manželka si chtěla promluvit a já čekal ledasco

Když za mnou moje žena přišla s vážným výrazem ve tváři a řekla mi, že by si se mnou chtěla o něčem promluvit, čekal jsem v tu chvíli ledasco. Hlavou se mi honily nejrůznější důvody, pro které by si potřebovala promluvit. Samozřejmě mě napadlo i to, že mi byla nevěrná. I přesto jsem byl přesvědčený, že pokud by šlo skutečně o nevěru, své ženě bych to odpustil.

Zamilovala se do jiného a chtěla mě kvůli němu opustit

Nebyl jsem daleko od pravdy, moje žena skutečně měla nemanželský poměr. S pláčem se mi přiznala, že si před několika měsíci začala románek s kolegou. V první chvíli mi její přiznání vyrazilo dech, poté se mi začala vařit krev v žilách. Měl jsem logicky vztek na toho chlapa, který mi svedl manželku. Přiznání nevěry ale nebylo to jediné, čím mě moje žena v ten okamžik zranila.

Jakmile přestala plakat, podívala se mi vážně do očí a oznámila mi, že by ode mě chtěla odejít. Chtěla začít žít s oním kolegou, do kterého se zamilovala.

Rozhodl jsem se o naše manželství bojovat, svoji ženu jsem nechtěl nechat odejít

Toho dne jsme s manželkou už příliš mnoho nedomluvili. Krátce po našem rozhovoru totiž odešla, pravděpodobně za svým milencem. Byl jsem doma sám a měl čas přemýšlet, jak s danou situací naložím. Možností se nabízelo hned několik, já se však rozhodl pro jediné řešení, byl jsem odhodlaný o naše manželství bojovat, nechtěl jsem svoji ženu nechat odejít. Jak ji ale přesvědčit, že ona zamilovanost do kolegy je pouze chvilkové poblouznění?

Začal jsem své ženě dokazovat, že já ji miluji více

Aniž bych o svých záměrech své ženě cokoli řekl, začal jsem si jí mnohem více všímat. Napadlo mě totiž, že důvodem, kvůli kterému si našla milence, mohlo být naše vzájemné odloučení, ke kterému došlo po několika letech. Chtěl jsem svou ženu přesvědčit o tom, že já ji miluji mnohem více než onen kolega z práce. A snažím se o to i nyní.

Moc dobře vím, že moje žena čte příběhy zveřejněné na těchto stránkách. Nevynechá jediný příběh, proto pevně věřím, že si přečte i ten náš. Tímto bych jí chtěl říci, jak moc ji miluji a že v naše manželství stále věřím.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články