Karel (47): Dcera chodí s mým kamarádem. Toleruji to, odmítám kazit cizí štěstí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
MUZ 47
MUZ 47

Karla potkalo v životě mnoho špatného. O to víc si váží nejen svého štěstí, ale také štěstí lidí kolem sebe. I když je to pro něho mnohdy těžké, snaží se vcítit do role jiných a pochopit, jak se nejspíš v dané situaci cítí.

„Pro mnohé je k nepochopení, jak skvěle vycházím se svou dcerou. Každý druhý otec by jí za to, že chodí se starším mužem, pravděpodobně vynadal, dal jí domácí vězení, přestal by se s ní bavit. Já jí ale nechci kazit štěstí. Pokud to tak chce, chci to i já,“ říká Karel.

Chodí s mým dlouholetým kamarádem. Nejprve to byl šok

„Jednoho dne zkrátka přišla ze školy v doprovodu mého dlouholetého kamaráda. Nejdřív jsem si myslel, že na ni narazil cestou a svezl ji autem. Oni mi ale místo toho oznámili, že spolu už tři měsíce tajně chodí,“ svěřuje se čtenář. Tou dobou bylo Sáře sedmnáct. Pro Karla bylo překvapením, že jeho kamarád a spolupracovník z firmy, který je jen o tři roky mladší než on, přišel najednou jako nový přítel jeho dcery.

Zdroj: 123RF.COM

„Byl jsem zaskočen. Je mezi nimi dvacetiletý rozdíl. Navíc mi to nějaký čas tajili, což mě dost zamrzelo,“ říká Karel. Dodává ale, že to chápe. Potom, co mu zemřela žena, trvalo několik let, než si u dcery vybudoval takovou důvěru, aby mu o všem říkala. „Máme se rádi, ale pořád jsem muž a nikdy jí nenahradím matku.“

Zdroj: 123RF.COM

Snažím se mít pochopení. Bojím se ale, že bude zklamaná

Karlův kamarád i dcera se báli reakce. Příjemně je ale překvapilo, když jim Karel oznámil, že jim rozhodně nehodlá stát ve štěstí. „Požádal jsem kamaráda, aby byl na Sáru hodný. Ji jsem zase upozornil na to, že věkový rozdíl je opravdu velký a může to přinést problémy,“ vypráví Karel.

Od toho dne uplynuly už tři roky. Občas potká Sáru s Romanem nějaká ta hádka, jinak jim to ale podle Karla až překvapivě dobře klape. „Dnes je Sára dospělá, takže jí nemám do života vůbec co mluvit. Jsem rád, že jsem nemluvil ani tenkrát. Stále se bojím toho, že bude zklamaná, pokud se něco stane. Snažím se věřit tomu, že tento vztah může opravdu vyjít. Samozřejmě bych byl raději, kdyby si Sára našla někoho svého věku. Ona to ví, Roman to ví také. Přesto jim přeji štěstí.“

Karel dodává, že dokud bydlí Sára pod jeho střechou, má alespoň jistotu, že je šťastná. Každý den ví, v jakém stavu přišla ze školy, povídají si, může její vztah kontrolovat. Bojí se ale dne, kdy Roman navrhne, aby se k němu Sára nastěhovala.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články