Karel (41): Čím dál více se mi líbí manželčina sestra, nemůžu si vůbec pomoct

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 10
muz 10

Pavlínu miluji. Není to tak, že bych jí byl nevěrný, nebo že bych snad někdy na něco takového vůbec pomýšlel. Jsem pět let šťastně ženatý a se ženou mám tři děti. Poslední rok ale bojuji s myšlenkami na to, že její sestra také vůbec není k zahození. Nechápu, jak je možné, že je stále sama, a neustále ve své hlavě porovnávám ji a Pavlínu.

Ať už uvažuji o kterémkoli faktoru, vždy mi vyjde Petra jako ta lepší. Přestože svou ženu bych nikdy neopustil a vím, že ona je ta pravá, nějakým způsobem si nemohu pomoct a čím dál víc se mi začíná líbit její sestra.

Pavlína je milá, hodná žena v domácnosti

Jelikož já docela hodně vydělávám, není důvod, aby se Pavlína stresovala prací. Je doma, stará se o děti, pomáhá jim s úkoly, uklízí, když se vrátím domů, vždy je navařeno. Když mám volno, snažím se tyto její povinnosti převzít já, aby si od všeho toho domácího stresování odpočala.

Je skvělá matka, našim dětem dává vše, co potřebují, snaží se být praktická, šetřivá, neustále vymýšlí pro nás a naše děti nějaké ty výlety, které jsou vhodné pro zdraví, nebo které nám dají něco do života. Často tak vyjíždíme za kulturou, na kolech nebo jdeme společně plavat. Nemohu říct, že bych se s ní kdy nudil.

Zdroj: 123RF.COM

Petra je nezávislá, miluje adrenalin

Sestra mé ženy je stále sama. Právě proto má spoustu času i na věci, o kterých si Pavlína může nechat zdát. Často jezdí do zahraničí, kde dělá pracovně fotografie do různých časopisů. Jakmile vidí příležitost vyzkoušet něco nového, chytne se jí. Není snad adrenalinový sport, který by nezkusila. Skok padákem, bungee jumping, rychlá jízda autem… To všechno si vyzkoušela. Když potom o zážitcích vypráví u společné večeře, na kterou ji pozveme, vidím v jejích očích nadšení ze života.

Zatímco Pavlína má všechno a je spokojená s tím, jak to je, Petra chce poznávat nové věci, je neustále překvapená z toho, co se ve světě dá zažít. A mně to tak nějak přitahuje. Navíc je z věčného cestování stále opálená, má pohledný obličej a velmi přitažlivé tělo. Pavlína se sice snaží sportovat a je pro mě pořád krásná, jenomže po třech dětech se zkrátka nemůže se svou sestrou srovnávat.

Nikdy ženu neopustím. Myšlenky na Petru mě ale trápí

Nikomu jsem o svých myšlenkách neřekl. Kdykoli na Petru jenom pomyslím, trápí mě svědomí a připadám si jako nevěrník, ačkoli jsem vlastně nic neudělal. Svojí ženě jsem zasvětil úplně všechno. Ona a děti pro mě znamenají všechno a nikdy se to nezmění. Přesto si připadám hloupě, že ji neustále porovnávám s Petrou. A ještě hloupěji, když mi Petra vyjde z imaginárního boje jako vítěz.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články