Karel (39): Říkají, že jsem zbabělec, co utekl z vlastní svatby. Kdybyste znali důvod, vzali byste nohy na ramena také

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Muz zbabelec
Zdroj: Shutterstock

Karel se na svou svatbu dlouho těšil. Když mu jeho vysněná žena Klára řekla své ano, byl podle svých slov nejšťastnějším mužem na světě. To ale nevěděl, jak se to v poslední chvíli všechno pokazí. Teď je za zbabělce, co utekl z vlastní svatby. Má k tomu ale opravdu dobrý důvod.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Nikdy by mě nenapadlo, koho Klára pozve na naši svatbu. Její bývalý přítel se ke mně nechoval zrovna mile potom, co jsem se s ní dal dohromady. Několikrát mi vyhrožoval a jednou mě dokonce napadl,“ vypráví Karel.

„Měl kvůli tomu problémy s policií, a nakonec mi dal přece jenom pokoj. Ona se s ním ale po čase usmířila. Říkala mi, že si s ním píše, a dokonce spolu byli i venku. Nelíbilo se mi to, ale nechci jí nic zakazoval.“

Odpustila mu všechno

Klára se s bývalým přítelem rozešla, protože si nerozuměli. On se o ni ale i nadále pokoušel, a když zjistil, že má jiného, nevstřebal to dobře. „Myslel si, že mě zastraší. Jenže když po jedné hospodské rvačce skončil na záchytce, Klára mu řekla, že se k němu už nikdy nevrátí.

Považoval jsem to za ukončené, za půl roku mi řekla, že se s ním baví, odpustila mu a není prý důvod, aby s ním nezůstala v kontaktu. Nikdy jsem nevěřil tomu, že on to bere jako přátelství, ale neprotestoval jsem.“

Karel měl podle svých slov za to, že kdyby se s Klárou hádal ohledně jejího vztahu s ním, jen by tím pohřbil důvěru. Navíc, když ji požádal o ruku, souhlasila. Nakonec se tak zkrátka smířil s tím, že se Klára s bývalým stále baví.

Na svatbě mi řekl, že s ní spí

„Když jsem na svatbě mezi hosty spatřil Klářina bývalého, myslel jsem, že vyletím z kůže. Chtěl jsem ho vyhodit, křičel jsem na něj, že má tu drzost se ukazovat zrovna tam. On mi ale řekl, že ho Klára pozvala.

Když jsem mu řekl, že se jí přeptám, odpověděl mi, že mi to třeba řekne společně s informací o tom, že spolu spí. Myslel jsem si, že mě chce jenom vytočit. Jenže on začal argumentovat tím, že před týdnem s ní byl třikrát.

A data, která řekl, přesně seděla k těm, kdy byla moje přítelkyně v práci na noční směně, kterou ale mít původně neměla. A tak jsem si dal dvě a dvě dohromady a došlo mi, že i když se mě snaží vytočit, mluví pravdu.

Zmizel jsem a o dva dny později jsem jí to řekl

Když se Karel dozvěděl pravdu, ze svatby zmizel. Dva dny přespával u jednoho kamaráda a až potom konečně zapnul telefon, aby si přečetl několik zpráv od příbuzných, a hlavně od své snoubenky.

„Psala mi nejdřív, že je na mě naštvaná, kde sakra jsem a jak jsem si to mohl dovolit. Později se omlouvala za všechno, co udělala. Nakonec psala, abych se jí ozval, protože o mě má strach. Ani jedno z toho jsem jí nevěřil,“ píše Karel.

„Když jsem se jí dovolal, řekl jsem jí jenom, že mi její expřítel všechno řekl. Omlouvala se a tvrdila, že miluje jenom mě. I když prý párkrát uletěla s ním, chce si mě vzít. Jenže na to už bylo pozdě. Položil jsem jí telefon.

Viděli jsme se pak už jen jednou, když jsem si u ní byl pro věci. Jelikož ale většina lidí ze svatby nezná celou pravdu, jsem považován za zbabělce, co utekl od oltáře. Kdyby tušili, co se stalo… Myslím, že by na mém místě reagovalo hodně lidí stejně,“ píše čtenář na závěr.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články