Karel (37): Bývalá žena mě vydírá. Až vám povím celý příběh, neubráníte se vzteku

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz nastvany 1
Zdroj: Shutterstock

Od rozvodu s Michalou uběhly dva roky. Karel si myslel, že touhle dobou už bude někde úplně jinde. Jeden vztah mu sice nevyšel, ale je ještě dost mladý na to, aby zanevřel na všechny ženské na světě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Přesto si ani dva roky poté, co ze soudní síně odešel jako rozvedený muž, nikoho nenašel. Bojí se totiž své bývalé ženy, která si našla ohavný způsob, jak svého exmanžela citově vydírat.

Rozvod byl její nápad

Michalu jsem miloval. Měli jsme spolu teprve tříletého chlapečka, když začala poprvé mluvit o tom, že není šťastná. Zpočátku jsem to nebral vážně, myslel jsem si, že jsou to nějaké její vrtochy.

O půl roku později už jsem podepisoval rozvodové papíry. Ačkoli nerad, nechtěl jsem dělat scény před naším synem. Byl sice malý, ale mně bylo jasné, že hádkám mezi rodiči by přihlížet neměl.

Myslel jsem si, že začnu nanovo

Rozvod se mnou zamával. Nepřiznal bych to kamarádům, protože jakožto chlap se něčím takovým chlubit nebudu, ale nebudu ani lhát, když řeknu, že mě to vzalo.

Nějakou dobu jsem se z toho dával dohromady. Michala slíbila, že nebude dělat problémy. Žít se mnou nadále nechtěla, ale nebránila mi v tom, abych syna vídal, kdykoli budu chtít.

Po pár měsících jsem si myslel, že začnu od začátku. Měl jsem za sebou rozvod a s bývalou ženou dítě, ale to neznamenalo, že jsem chtěl zůstat sám.

Zakázala mi to

Mezitím jsem se dozvěděl, že si moje bývalá žena někoho našla. Dokonce jsem se s jejím novým přítelem několikrát potkal, když jsem si vyzvedával syna nebo ho po společně stráveném odpoledni vracel.

Neměl jsem s tím problém. Dokud se ten chlápek choval slušně k mému dítěti, neměl jsem nic proti. I já jsem se začal vídat s jednou moc milou ženou, jmenovala se Dáša a byla mi opravdu sympatická.

Když se o mé známosti dozvěděla Michala, napsala mi opravdu hnusnou SMSku. Doslova mi tam zakázala, abych si někoho našel, nebo, nedej bože, s někým navázal vztah. Začala mě dokonce vydírat, a to dost odporným způsobem…Nebudeš vídat syna!

Nechápal jsem to. Sama měla nového přítele, ale nechtěla, abych já někoho měl? Nedávalo mi to smysl. Pak ale začala vyhrožovat, že jestli s někým začnu žít, nebude mi půjčovat syna.

To byla od mé bývalé ženy odporná podpásovka. Myslel jsem si, že si dělá legraci, proto jsem se dál vídal s Dášou. Jenže se stalo něco, s čím jsem nepočítal – Michala mi nechtěla syna půjčovat!

Proto jsem se s Dášou rozešel a tehdy už neměla moje exmanželka problém mi syna půjčit. Proto už dva roky nikoho nemám.

Bojím se, že když si někoho najdu, ztratím syna, kterého miluji. Stojí mi to za ten risk? Jsem vzteky bez sebe a věřím, že byste se této emoci neubránili ani vy.

Autor: Natálie Kabourková

Související články