Kamil (29): Otci se nelíbí, že si rozumím se svým tchánem. Za jeho chování se musím stydět

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zoufaly muz
Zdroj: Shutterstock

Nikdy v životě by mě nenapadlo, že něco takového jednou budu muset řešit. Když už se to muselo stát, očekával bych to spíše ze strany své matky. O to větší překvapení pro mě bylo, když s něčím tak nepochopitelným přišel můj táta.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Od první chvíle, kdy jsem poznal otce své manželky Denisy, jsem věděl, že je to super chlap, se kterým si budu rozumět. Co jsem ale nečekal, byla tátova reakce. Tou mě totiž dokonale vykolejil.

Od první chvíle jsme si notovali

Denisu jsem poznal před pěti lety, po dvouletém vztahu jsme se vzali. Její rodinou jsem poznal asi měsíc poté, co jsme spolu začali chodit, a od první chvíle jsem si s jejími rodiči báječně rozuměl. Především s jejím tátou, se kterým jsme si toho měli hodně co říct.

Ani ve snu by mě ale nenapadlo, že jednoho dne budu litovat, jak moc si se svým tchánem rozumím. Netušil jsem totiž, jak mi to zavaří.

Nejdříve jsem si ničeho nevšiml

Nikdy jsem se netajil tím, že si s rodiči své manželky umím popovídat, že jim rád s čímkoliv pomůžu nebo že k nim bez problému zajdu na oběd. Jsou to opravdu moc hodní lidé a jsem rád, že mě do své rodiny tak skvěle přijali. Od první chvíle mě totiž brali v podstatě jako svého syna a já si toho moc vážil.

I moji rodiče se s rodiči mé ženy samozřejmě znali. Naše rodiny se čas od času vzájemně navštěvovaly. Zpočátku jsem si nevšiml, jak se můj táta tváří na to, jaký mám vztah se svým tchánem. Až když se máma zmínila, že tak trochu žárlí, jsem začal zachytávat jeho poznámky a projevy nelibosti.

Nelíbí se mu, jak moc si rozumíme

Bylo mi hloupé se táty narovinu zeptat, jestli opravdu žárlí, že si tak moc rozumím s otcem své manželky. Přišlo mi to nesmyslné a nelogické, proč by to měl proboha zapotřebí? Proto jsem to nechával být, nepouštěl jsem se do konfliktu.

A možná bych to nechal být i nadále, kdyby ale táta nezačal dělat něco, čím mě dost vytáčel. Kdykoli se ti dva objevili na stejném místě, například při příležitosti nějaké rodinné oslavy a podobně, začal se můj táta chovat divně. Schválně se do mého tchána navážel, měl na něho zvláštní poznámky a úmyslně ho shazoval, ačkoliv k tomu neměl sebemenší důvod. Bylo mi trapně.

Nevím, co má za problém

Upřímně si s chováním svého otce nevím rady. Je zřejmé, že se mu nelíbí, že si rozumím se svým tchánem, a dává to dost okatě najevo. Absolutně nechápu, co má za problém. Na našem vztahu se totiž nic nezměnilo, pro mě je to stále táta a tchán je pořád jen tchán.

Už mě ale nebaví, jak schválně vyhledává každičkou příležitost, aby se do mého tchána mohl nějakým způsobem navážet. Kdykoli má být nějaká rodinná sešlost nebo akce, na které by se ti dva měli potkat, jsem z toho nervózní. Nepomáhá domluva, táta předstírá, že se vůbec nic neděje. Jeho projevů žárlivosti si ale nelze nevšimnout a nevnímám to jen já, ale i máma a moje žena. A jsem si jistý, že i tchán si toho musel všimnout.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články