Josef (49): Nedivím se, že to udělala. Takhle byste se k ženě chovat neměli

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz depresivni
Zdroj: Shutterstock

Miloval jsem ji, dával jsem to ale najevo způsobem, který byl iritující, a nakonec také vedl k tomu, že se vztah rozpadl. To všechno si Josef uvědomuje moc dobře, přesto ale přemýšlí, jak své expřítelkyni objasnit, že to všechno dělal pro ni. Jenže je na to pravděpodobně už pozdě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Žili jsme se Šárkou pět let spolu. Dali jsme se dohromady až po čtyřicítce, oběma nám bylo jasné, že náš vztah nebude o budování rodiny. Chtěl jsem ale pro nás i tak jen to nejlepší,“ píše Josef.

„Když se nad tím vším teď zamyslím zpětně, asi jsem se opravdu choval jako hlupák. Ale pravda je taková, že to bylo jen kvůli ní. Miloval jsem ji a chtěl jsem, aby byla v bezpečí. Dnes ji stále miluji a chci jedině to samé.“

Otcovské starosti

Podle Josefa jeho přátelé shrnuli vše výstižně. Choval se totiž k Šárce spíše jako otec než jako přítel. A to i přesto, že mezi nimi byl pouze dvouletý věkový rozdíl.

„Mají pravdu. Dával jsem jí svou lásku najevo jinak, než bych měl. Dělal jsem to, co by pravděpodobně dělal svým dětem rodič. A je pravda, že děti za to své otce a matky nesnáší, ačkoli je s nimi nakládáno dobře.

Neustále jsem se ptal, kam a s kým jde. Hlídal jsem, zda pravidelně jí, v kolik chodí spát. Připomínal jsem jí důležitá data, jako kdyby byla nesamostatná. Peskoval jsem ji, jako peskují rodiče své děti.

A stejně tak, jako to rodiče s dětmi myslí dobře, já to myslel dobře s ní. Jenomže ve skutečnosti takový vztah fungovat nemůže. Děti vyrostou a nenechají si nadále mluvit do života. Já ji měl pod kontrolou, ovládal jsem ji,“ vysvětluje Josef.

Dodává ale, že si to tehdy neuvědomoval. Manipuloval s někým a nedošlo mu, jak vážný problém to je. Bohužel na základě toho vztah skončil. Dělal pro svou milou tolik, až to bylo příliš.

Chtěl bych dostat druhou šanci

Josef si uvědomuje, že udělal chybu, zároveň ale ví, že všechno, co dělal, bylo pro jeho drahou polovičku. Když se s ním rozešla, protože už jeho hlídání a dozor nemohla dál snášet, nesl to těžce.

„Po několika dnech mi došlo, že má pravdu. Že měla důvod se se mnou rozejít a že je třeba, aby se na našem vztahu něco změnilo. Dostal jsem lekci a jsem si jistý, že bych se dokázal změnit, kdyby se ke mně vrátila,“ vysvětluje.

Prozatím to ale vypadá, že se Šárka ke svému expříteli vrátit nehodlá. Snaží se s ním komunikovat co nejméně, nebere mu telefon a píše mu pouze strohé zprávy. Josef se ale nevzdává.

„Vím, že když budeme spolu, bude to tak pro ni lepší. Možná to zní sobecky, ale já jsem pro ni vždy udělal všechno, co jsem jí na očích viděl. Ačkoli jsem jí nedával moc prostoru, chtěl jsem, aby byla šťastná.

Teď se snažím dosáhnout toho, aby si to i ona uvědomila. Myslím, že pokud jí dám dostatek času, uvědomí si, že já jsem tím pravým. Chci ji získat zpět, ale bojím se, abych to zase nějak nepokazil,“ dodává závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články