Jiří (48): Budoval jsem léta dům. Když jsem ho dokončil, manželka mi oznámila, že se chce stěhovat do bytu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 454 1
muz 454 1

Naši redakci navštívil také Jiří, který se chtěl svěřit se svým nešťastným osudem. Před několika lety si jeho žena vyhlédla na vesnici dům, který koupili, a Jiří se pustil sám do jeho rekonstrukce. Když se mu podařilo vše dokončit a čekal na pochvalu od své ženy, dostalo se mu jen výčitek. Manželka mu řekla, že se jí lokalita nelíbí, a po pár dnech bydlení v novém domě se chtěla odstěhovat zpět do panelového domu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Jihočeského kraje. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Pracoval jsem na našem snu ve dne i v noci

„Nebyl den, kdy bych si vzal volno. Pracoval jsem v zaměstnání na směny. Vždy jsem měl ranní, druhý den noční a pak dva dny volno,“ vypráví Jiří. „Po noční směně jsem nespal a utíkal jsem na barák, abych se stavbou zase trochu pohnul,“ dodává.

Věnoval se rekonstrukci vždy, když to bylo možné, a dával do ní veškeré své peníze a energii. Jeho manželka se věnovala vaření a úklidu bytu, ve kterém ještě nadále pobývali. „Nevadilo mi, že mi s rekonstrukcí nepomáhá. Považoval jsem to za mužskou práci,“ tvrdí.

Zabydleli se a manželka začala jeho práci tvrdě hodnotit

„Moje žena nechtěla za stavbu zbytečně moc utrácet, tak jsem navrhnul, že vše udělám sám,“ tvrdí. Jiří nepotřeboval zedníka, malíře ani další pomocníky a snažil se vše udělat perfektně. Každý z jeho přátel, kdo stavbu viděl, ho poplácal po zádech a dal mu pochvalu.

Od manželky se mu ale takových slov nikdy nedostalo. „Pořád hledala chyby,“ vypráví.
„Manželka si jednou všimla praskliny na stropě, jindy šmouhy ve vymalovaném pokoji, vadily jí strmé schody a neustále si hledala nové problémy,“ popisuje. Když se Jiří snažil opravit vše, na co jeho žena ukázala, vždy se našlo něco dalšího. Když už v domě nebyla žádná nedokonalost, začala si stěžovat na lokalitu.

Tvrdila, že v novém bydlišti nemá kamarádky a chce zpátky do města

„Manželka mě svými řečmi otravovala každý den. Nakonec mi řekla, že jí vadí lokalita. Dům si na začátku vybrala právě proto, že byl u lesa a měli jsme tu mít klid,“ vypráví. Jeho žena ale změnila názor a bez mrknutí oka oznámila, že se stěhuje zpět do bytu, který ještě neprodali. Jiří z toho byl nešťastný, protože to vypadalo, jako by si jeho žena nevážila ničeho, co pro ni za ta léta udělal.

„Viděla jenom chyby, nevšimla si té práce, kterou jsem musel dělat sám,“ stěžuje si. Jiří je na svou ženu naštvaný, takže ji nepřemlouvá, aby se vrátila, ale neví, jak bude v domě sám hospodařit. Neumí vařit, uklízení se vždy věnovala jeho žena a on je teď bezradný.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články