Jiří (40): Neteř zaútočila na našeho syna. Manželka to odmítá řešit, bojí se vlastní sestry

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz nastvany 2
muz nastvany 2

Nepěkného incidentu mezi dětmi byl svědkem náš čtenář Jiří. Když totiž hlídal svého syna a neteř od manželčiny sestry, stalo se něco, co nikdy předtím nezažil. Rozhodl se situaci řešit, ale zastání u své ženy se nedočkal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Místo toho, aby manželka pana Jiřího stála za svým mužem a nepříjemný problém řešila, mávla nad tím rukou. Důvod jejího rozhodnutí Jiřího zaskočil.

Byl jsem v šoku, jak se ta malá holčička zachovala

Jiří tu a tam pohlídá nejen svého syna, ale čas od času i neteř od sestry své ženy – šestiletou Amálku. Právě ta mu při posledním hlídání svým chováním doslova vyrazila dech.

„Moje žena a její sestra jely společně někam na nákupy a děti mi nechaly doma,“ popisuje Jiří. „Nevadilo mi to, už jsem hlídal několikrát,“ dodává.

Toho dne si děti společně hrály. Jiří byl s nimi v pokoji a četl si knihu. Když uviděl podivné chování své malé neteře, byl v šoku.

„Nečekal bych, že šestiletá holčička může být tak zákeřná,“ přiznává Jiří. „Syn jí nechtěl půjčit hračku a ona ho vší silou udeřila pěstí do tváře,“ pokračuje.

Svěřil jsem se manželce, co se stalo. Ta nad tím mávla rukou

Jen o pár minut později si Jiří všiml další agrese vůči svému synovi. To už ho šestiletá sestřenka tahala za vlasy a štípala do ruky. Okamžitě zasáhl a děti od sebe oddělil.

„Od té chvíle jsem z nich nespustil oči,“ píše Jiří. „Jen co se žena vrátila domů, všechno jsem jí vyprávěl. Čekal jsem, že to bude řešit, ale ona nad tím jen mávla rukou,“ diví se.

Z reakce své ženy byl logicky zklamaný. Rozhodně nechtěl, aby jejich synovi někdo ubližoval – bez ohledu na to, že šlo o malou sestřenku.

„Naléhal jsem na ženu, proč se k tomu staví tak laxně,“ píše Jiří a dodává, že její vysvětlení ho zaskočilo. „Přiznala se, že se bojí své sestry.“

Nebudu riskovat, že synovi opět ublíží

Manželčino vysvětlení Jiřího nejdříve zaskočilo, nic to ale nezměnilo na tom, že nadále nehodlal krýt tu malou agresivní holčičku.

„Manželka nic řešit nechce a požádala mě, abych udělal totéž,“ dozvídáme se. „Já ale nehodlám riskovat, že se příště stane něco třeba ještě horšího,“ píše odhodlaně.

Jiří zatím nic neřešil. Poslechl přání své ženy a s její sestrou se nepustil do žádného konfliktu. V e-mailu ale napsal, že pokud by se to mělo opakovat, rozhodně by zasáhl.

„Manželka se své sestry možná bojí, ale já ne. A jsem připravený hájit bezpečí svého syna,“ uzavírá odhodlaně Jiří.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články