Jiří (38): Když jsem ji chtěl políbit, pozvracela se. Ani nechtějte vědět, co se dělo dál

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz premysli
Zdroj: Shutterstock

Jirka je úspěšný počítačový expert. Svoji práci miluje a obětuje jí všechno, i volný čas. Možná proto si až v pozdním věku uvědomil, že sice dělá, co ho baví, ale jeho soukromý život strádá. Kromě inteligence měl i pohlednou tvář a příjemné vystupování, proto se mu podařilo rychle nalézt zajímavou dívku, která se mu nejen líbila, ale s níž si měl i co říci.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Dva ostrovy v moři

„Adéla byla krásná holka,“ začíná Jirka své vyprávění. „Líbila se mi hned, když jsem ji poprvé spatřil,“ pokračuje. Jeho nová známost se opravdu jevila velmi nadějně.

Sice vystudovala humanitně zaměřený obor, to jí ale nebránilo získat ohromný všeobecný přehled a používat selský rozum.

„Byl jsem z ní nadšený. Žádná hloupá slepice, která jen hledá zajištění. Opravdu inteligentní holka, která na tom byla podobně jako já,“ vzpomíná.

Zdálo by se to jako idyla. Konečně se našli a pohádky je konec. Nebyla to ale pravda. Adéla měla při seznamování s muži problémy, které spočívaly především v její nesmělosti.

Jakmile se začalo schylovat k něčemu vážnějšímu, raději nový vztah ukončila. To Jirka nevěděl.

Pomalý postup vpřed

„Bylo mi jasné, že na ni nemohu spěchat,“ líčí Jirka začátky jejich vztahu. „Nechtěl jsem o ni přijít, tak jsem to akceptoval,“ pokračuje. Poprvé ji vzal za ruku po měsíci chození. Následovalo pohlazení a o nic víc se zatím nepokusil.

„Po čtvrt roce společně trávených večerů jsem si říkal, že by bylo na čase náš vztah posunout trochu dále, a místo obvyklého polibku na čelo jsem se pokusil Adélu při loučení políbit na tvář. Odtáhla se a já pochopil, že mám být ještě trpělivý,“ vzpomíná Jiří.

Jeho trpělivost nebyla bezedná

„Po dalším měsíci jsem to už nevydržel, “ smutně dodává Jirka. „Pokusil jsem se bez předchozího varování políbit Adélu na ústa,“ vzpomíná. Nejenže se odtáhla, ale její reakce Jirku hodně vyvedla z míry.

„Adéla se přede mnou na místě pozvracela,“ křiví nos a dodává: „V té chvíli se mi zhnusila. Takovou reakci jsem nečekal. Navíc jsem si myslel, že ji přitahuji stejně jako ona mě. Ne, že ze mě bude zvracet,“ vysvětluje.

Adéla pak sice Jirkovi volala a snažila se mu vysvětlit, že její reakce nastala vlivem nervozity, kterou trpí při setkání s jakýmkoliv mužem, ale od té doby se neviděli.

„Nevím, jak se s tím srovnám,“ uzavírá Jirka. S Adélou se chce i nadále scházet, nedokáže ale překousnout její reakci. „Slíbila mi, že to začne řešit. Našla si psychoterapeuta, snad to pomůže,“ doufá Jirka.

Je rozhodnut dát Adéle ještě jednu šanci. Zároveň ale doufá, že tentokrát převezme iniciativu ona a začne se sebou něco dělat.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články