Jiří (37): Manželka po porodu udělala něco opravdu odporného. I vy byste ji měli za blázna

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz deprese
muz deprese

Plánovala to už v době, kdy čekala naši dceru. Prý to udělala její kamarádka a byla z toho nadšená. Jejím slovům se mi dařilo věřit jen stěží. Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal!

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Manželka se pro svůj nápad nadchla. Aktivně zjišťovala a hledala informace. Chtěla být připravena i na protest personálu nemocnice. Já to stále nechápal.

Myslíš to vážně?

„Lenka po porodu snědla kousek placenty,“ vyprávěla mi moje žena nadšeně a usmívala se od ucha k uchu. „Taky to udělám,“ pronesla odhodlaně.

Odvrátil jsem zrak od e-mailu, který jsem zrovna psal. „Myslíš to vážně?“ položil jsem manželce otázku a ona přikývla. Zdálo se, že je rozhodnutá.

Hledala informace

Že je žena o svém rozhodnutí skálopevně rozhodnutá, jsem se přesvědčil krátce poté, co mi řekla, jaké má plány.

Seděla hodiny na internetu, kde hledala informace. Zjišťovala, co je pro to potřeba udělat a čím argumentovat lékařům.

„Prý by mi mohli bránit,“ řekla mi jednou, zahleděná do počítače. Povídala něco o biologickém odpadu, ale nakonec dospěla k názoru, že má na svoji placentu přece právo. Je totiž její.

Nechtěl jsem se toho účastnit

Manželka porodila a hned oznamovala, že si chce placentu odnést s sebou. Jak předpokládala, porodní asistentka začala něco o tom, že je to biologický odpad.

Přesto dosáhla svého. Jelikož bylo všechno v pořádku, zvolila ambulantní porod a šest hodin po porodu už kráčela domů.

Z porodnice si odnášela nejen naši dceru, ale také svoji placentu. Toho, co s ní měla v plánu, jsem se odmítal účastnit.

Rodina moji ženu považuje za blázna

Manželka si zavolala svoji kamarádku – přesně tu, která snědla kousek své placenty. Nakonec se rozhodly, že z jejího kousku udělají manželce ovocný koktejl.

Z vyprávění jsem pochopil, že kousek placenty strčily do mixéru společně s ovocem, rozmixovaly a výslednou směs moje žena vypila.

Když se o tom dozvěděla rodina, nepřijala to s pochopením. Na moji ženu se začali dívat jako na blázna.

Na zahradě máme strom

Pokud by vás zajímalo, jak manželka naložila se zbytkem placenty, jsem rád, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo.

Také tu totiž byla možnost, že by si z ní udělala steak – to se prý dočetla na internetu. Ona se nakonec rozhodla uložit ji do země.

Já na tom místě poté zasadil strom. Netvrdím o své ženě, je to blázen. Ale budu rád, pokud bude ještě někdy těhotná, když s placentou žádné experimenty zkoušet nebude.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články