Jaroslav (36): Děti ve střídavé péči mě začaly nenávidět. Nevěřili byste, kdo za to může

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz nastvany
Zdroj: Shutterstock

Když se Jaroslav rozváděl, přemýšlel, jak to zařídit, aby mohl pravidelně vídat své děti. Bylo jim teprve okolo deseti let a nechtěl, aby přišly o tátu. Proto se zasadil o to, aby jim byla schválena střídavá péče, a povedlo se.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Každý týden jinde

„Nebyl jsem si jistý, jestli je tento režim pro ně ten pravý, ale chtěl jsem je vídat a bylo mi jasné, že kdybych si to takto neprosadil, bývalá žena by jim návštěvy u mě zakazovala,“ začíná Jaroslav své vyprávění.

Se ženou se rozešli po domluvě, už si nerozuměli. Žili spíše vedle sebe než spolu a oba si připadali ještě mladí na to, aby tento model udržovali jen kvůli dětem.

„Bylo to dobré rozhodnutí. Z našeho vztahu vyprchalo vše, co v něm mělo zůstat, a přes samou starost o děti, práci a shánění obživy jsme si toho ani nevšimli,“ konstatuje smutně Jaroslav.

Nový život s novou ženou

Jaroslav se z rozvodu snažil co nejrychleji oklepat, už kvůli dětem. „Nechtěl jsem, aby na mně cokoliv poznaly,“ vysvětluje. „Týden, kdy byly u mě, musel být bezproblémový.“

Vše se zdálo být v pořádku. Zhruba po roce představil Jaroslav dětem svou novou přítelkyni. „Ještě nepatřím do starého železa a na život bez ženy si zvykat nechci,“ usmívá se Jaroslav.

Pavla se zjevila jako blesk z čistého nebe a změnila Jardovi život. Po několika schůzkách bylo jasné, že si rozumí, a začali plánovat společné bydlení.

„Přistěhovala se ke mně a její byt jsme začali pronajímat,“ upřesňuje Jaroslav a dodává: „Díky tomu nám vznikl další příjem, který jsme šetřili na dovolenou s dětmi,“ vzpomíná.

Další dítě na cestě?

Pavla sama děti neměla a doufala, že právě s Jardou rodinu založí. „Vše se zdálo být v pořádku až do doby, kdy jsem poslal děti s Pavlou na výlet samotné, protože jsem potřeboval dodělat něco do práce.

Vrátili se a nikdo z nich nemluvil. Děti chtěly jet okamžitě k mamince,“ nechápavě konstatuje Jaroslav.
Další týden, když je vyzvedával, se ani jednomu k tátovi nechtělo. „Říkaly, že chtějí zůstat u mámy, že je na ně hodnější,“ smutně dodává Jarda.

„Tehdy jsem si to vysvětloval tak, že je bývalá žena proti mně poštvává, ale nebyla to pravda, “ uzavírá Jaroslav.

Přítelkyně se vybarvila

Tím, kdo štval děti proti otci, byla totiž jeho nová přítelkyně. Chtěla mít Jardu jen pro sebe a založit s ním rodinu. Jeho děti z předchozího vztahu jí ale připomínaly jeho minulost. Proto se jich chtěla zbavit.

„Na společném výletě jim o mně navyprávěla spoustu nesmyslů, kterým uvěřili. Trvalo hodně dlouho, než jsem jim vysvětlil, že to není pravda. A ještě déle, než jsem po rozchodu s Pavlou začal opět věřit ženám,“ uzavírá smutně Jarda.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články