Jana (50): Dostala jsem ten nejhorší dárek na světě. Do tohohle byste nešli ani za mák

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena usmev
Zdroj: Shutterstock

Ne každý dárek, který dostaneme, je vždy přesně tím, co si přejeme. Své o tom ví padesátiletá čtenářka Jana, která se v životě, jako pravděpodobně mnoho z nás, zbavila už několika věcí, které dostala. Jenže když se rozhodla prodat svůj dárek k padesátinám, rozpoutala tím peklo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Už několikrát jsem na Vánoce dostala kalhoty, které se mi nelíbily, a já je vyměnila za jiné. Nebo knihu, co mě nezajímala, proto jsem ji prodala. Nikdy by mě ale nenapadlo, že mi dá manžel k padesátinám společně s dětmi adrenalinový zážitek,“ svěřuje se Jana.

„Sice jsem se párkrát svěřila, že bych chtěla vyzkoušet něco nového, ale let balónem mě rozhodně neláká. A tak jsem za dárek poděkovala a nabídla poukaz na internetu. Jenže jsem si tím zadělala na problémy.“

Měla jsem to prý alespoň zkusit

Když se Janin manžel dozvěděl, jak s jeho dárkem žena naložila, naštval se a ihned předal zprávu synovi i dceři. Ti ihned Janu kontaktovali s tím, aby to alespoň zkusila, že si to určitě užije.

„Odpověděla jsem, že mě to neláká a raději dostanu zpět nějaké koruny. Tím jsem se hluboce dotkla jejich citů. Začali si stěžovat, že se na dárek složili ve třech, že nad ním dlouho přemýšleli a já si ho vůbec nevážím.

To přitom není pravda. Vážím si ho moc, dokonce jsem jim to několikrát zopakovala. Ale není to zkrátka něco, co bych reálně využila. Oceňuji jejich snahu, ale rozhodla jsem se i tak dárek prodat.“

Sami ho nechtěli

Jana se samozřejmě nejprve zeptala dětí i manžela, zda dárek nevyužijí oni. Ale všichni tři uraženě odmítli. „Zdá se mi tedy směšné, že po mně chtějí, abych ho využila, když sami ho odmítají,“ dodává čtenářka.

„Prý je to můj dárek, a i kdyby chtěli, nepřijali by to. Z principu. To mi tedy povězte, jaký je tohle princip, pohádat se s obdarovaným a nevyužít něco, po čem toužíte sami. Přijde mi, že mi koupili něco, co by se líbilo jim, ale teď to odmítají.“

Poukaz nakonec kvůli všem těm hádkám propadl

Jana měla na poukaz několik zájemců. Začalo ji ale kvůli hádkám trápit svědomí, a tak dlouho uvažovala, zda některou z nabídek přijme. Nakonec uvažovala tak dlouho, až jí došlo, že už vlastně není co řešit.

Termín totiž bylo třeba zarezervovat do 14 dnů po narozeninách, což nestihla. Když si uvědomila, že propadl, snažila se psát poskytovateli zážitků, zda by ho neprodloužil, bohužel ale neuspěla.

„Kvůli všem těm hádkám teď není ani žádný poukaz, ani žádný zážitek, a dokonce ani peníze,“ stěžuje si. „Kdyby kolem toho nedělali takové potíže, mohli jsme na tom vydělat, nebo si mohl let balonem užít kdokoli z nich.“

Nemluví se mnou

Jana se od té doby s rodinou příliš nebaví. Dcera se synem bydlí jinde a sotva jí napíšou. Manžel ji jen pozdraví, když přijde s práce. Ona se sice snažila navázat konverzaci, ale příliš se jí to nedařilo.

„Kdykoli něco řeknu, dozvím se jenom, že jsem sobecká a lepší je mi dárky nedávat. Všechno si prý udělám po svém a na názoru ostatních mi nesejde. Nevím, proč se kvůli takovému nesmyslu musela změnit situace v celé rodině,“ píše závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články