Jana (42): Moje matka jela do lázní. Z toho, co přivezla domů, by vám bylo zle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena lazne
Zdroj: Shutterstock

„Když jsem matce pomáhala balit kufr do lázní, těšila se, až uvidí zase kamarádky, se kterými se tam rok co rok pravidelně setkává. Co si ale přivezla domů společně se skvělými zážitky, je opravdu nechutné.”

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Má už dlouho problémy se srdcem

„Moje matka po letech náročného zaměstnání zjistila, že má problémy se srdcem a časem dostala dokonce dva infarkty. Jsem proto ráda, že jí můžu pomáhat v našem dvougeneračním domku,“ uvedla Jana na začátku svého vyprávění.

Jana se snaží své matce Jarmile všemožně pomáhat a ulehčit jí práci, aby se nestresovala a nezatěžovala tak svoje slabé srdce. Její matka pravidelně jezdí do lázní, kde si užívá příjemných chvil a procedur, které mají její zdraví ještě více podpořit.

Vždycky se tam tak moc těšila

„Když se blíží datum jejího odjezdu, asi tak dva měsíce dopředu mi pravidelně vypráví o tom, jak se bude procházet po kolonádě, užívat si slunečného počasí, popíjet s kamarádkami pravidelně kávičku a užívat si lázeňskou pohodu,“ sdělila Jana s tím, že svojí mamince přeje jen to nejlepší.

Jana pomohla své matce balit velký kufr a při tom si řekly, jak si budou chybět. Potom ji odvezla na vlak. Slíbily si, že si budou pravidelně psát a volat.

„Nechci, aby to znělo nějak sobecky, ale na druhou stranu jsem taky ráda, že si každý rok můžu aspoň ty tři týdny oddechnout. Těšila jsem se, až se zase uvidíme.“

Po návratu musela k doktorovi

Pobyt paní Jarmily v lázních utekl jako voda. Vrátila se osvěžena novými zážitky a plná elánu do života. Celé rodině taky přivezla spoustu oplatků. To ale nebylo všechno.

„Neuběhlo ani čtrnáct dnů a moje matka mi řekla, že potřebuje odvézt k doktorovi. Zeptala jsem se, ke kterému, a ona odvětila, že ke gynekologovi. Divila jsem se, protože na pravidelnou prohlídku měla jít až za tři měsíce.“

Po hodině čekání nastoupila její matka zpět do auta a dceři oznámila, že to nic není, že má nějaké chlamydie a bude muset brát antibiotika.

„Totálně jsem se zděsila, protože to je sexuálně přenosná choroba. Bylo mi úplně jasné, že tohle asi nechytila s kamarádkami na kávě v lázních.

Nakonec mi řekla, že se tam poznala s nějakým pánem, se kterým strávila pár společných nocí. Ještě teď jsem z toho orosená, co to asi bylo za šviháka lázeňského. Ještěže to tam s ní při tom nešvihlo,“ uzavřela.

Autor: René Podhrázský

Související články