Jan (38): Svou ženu jsem si hýčkal jako princeznu, přesto odešla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 1
muz 1

Vždy jsem dělal maximum pro to, aby moje žena byla šťastná. Byl jsem ochotný splnit vše, co jsem jí na očích uviděl. Když si přála pohádkovou svatbu, aby se mohla cítit jako princezna, utratil jsem stovky tisíc za to, aby měla svatbu přesně podle svých představ. Na vyznání lásky jsem nečekal na svatého Valentýna, prakticky každý den jsem jí dával najevo, jak moc je pro mě důležitá. Přesto mě před rokem opustila.

Jan je přesně ten typ muže, který by ženu, jež miluje, klidně nosil na rukou, pokud by o to stála. Když před námi mluví o své ženě, je z jeho hlasu slyšet láska a něha, což se u mužů příliš často nevidí. Přesto nám vypráví příběh, u kterého nám úsměv tuhne na rtech.

A vy si teď můžete přečíst proč.

Choval jsem se k ní tak, aby si připadala výjimečná

„Kateřina nebyla ani zdaleka moje první partnerka, rozhodně jsem ale měl v plánu, aby byla tou poslední,“ přiznává hned na začátku vypravování pan Jan. Z jeho výrazu je nám jasné, že Kateřinu stále miluje, ačkoli už spolu nežijí. Ale pěkně popořádku.

„Od první chvíle, kdy jsme se poznali, jsem se k ní choval tak, aby si připadala výjimečná,“ pokračuje Jan. „Nebyla to modelka, byla to zkrátka obyčejná krásná ženská, ona sama se ale vnímala moc kriticky,“ vysvětluje a dodává, že právě proto, že sama sebe považovala za tuctovou, jí o to více dokazoval, že pro něho je zkrátka ta jediná.

Měla všechno, co si přála. Stejně nebyla šťastná

Jan se ani v nejmenším netají tím, že svoji ženu rozmazloval. Jelikož pracuje jako ředitel jednoho podniku, po finanční stránce si to rozhodně mohl dovolit. Proto nám přiznává, že Kateřinu často brával na dovolené, prodloužené víkendy, platil jí pěkné oblečení, kupoval šperky. Jan říká, že jeho manželka měla všechno, co si přála. Dělalo ho šťastným dělat jí radost.

„Ačkoli jsem ji rozmazloval jako princeznu, nebyla vedle mě šťastná,“ svěřuje se nám Jan a jeho výraz posmutní. „Nevěděl jsem proč, je ale známo, že když je žena smutná, rozveselíte ji pěkným dárkem. A na to jsem vsadil,“ přiznává. Jenže právě neustálé dárky, maličkosti, drahé šperky nebo luxusní kabelky nakonec Kateřinu donutily od jejího manžela odejít.

Řekla mi, že jsem ji zadusil svojí láskou

„Před rokem jsem přišel domů z práce a našel Kateřinu, jak si balí věci,“ odhaluje nám Jan, co se stalo. „Nedocházelo mi, co se děje. Kateřina mi řekla, že jsem ji svojí láskou zadusil,“ vypráví. Po těchto slovech odešla, ještě mu ve dveřích řekla, že se chce rozvést.

„Je to už rok, z toho půl roku, co již nejsme manželé,“ říká Jan a jeho příběh se pomalu chýlí ke konci. „Stále Kateřinu miluji a pořád nevím, co jsem udělal špatně,“ uvažuje nahlas. „Myslel jsem si, že jí dělám radost, když si ji hýčkám, ale ji to psychicky ničilo,“ povzdechne si. „Můžu si za to sám, ale myslel jsem to dobře,“ řekne a těmito slovy jeho příběh končí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články