Jakub (41): V tomhle horku se ukáže, jaké tajemství skrývám. Také byste se toho děsili

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz arogantni
Zdroj: Shutterstock

Jakub se s Denisou seznámil loni na konci léta. Po nějaké době začal vztahu věřit a rozhodl se, že se své přítelkyni začne v mnohém svěřovat. Ačkoli se mezi nimi za ten necelý rok vytvořila nějaká důvěra, on jí o sobě stále neřekl všechno.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Jsou zkrátka věci, za které se chlap stydí. Mnoho přátel mi říkalo, že nejsem se svým problémem jediný, že vlastně o nic nejde. I tak je mi to ale trapné a bojím se, že se mi bude smát, až zjistí pravdu,“ vysvětluje Jakub.

„Léto je období koupání a já se jí dříve nebo později budu muset přiznat, že neumím plaval. Možná si teď říkáte, že to není taková katastrofa, já jsem si už ale kvůli tomuhle problému prošel svým a dobře vím, proč o něm příliš nemluvím,“ dodává.

Už na škole se mi smáli. Tak jsem to vzdal

Když Jakub chodil do školy, s kamarády si občas zašli k rybníku. Jenomže zatímco ostatním se ve vodě dařilo, on se vždycky jenom tak plácal. A jelikož se mu pak ve škole spolužáci za tyto zážitky smáli, rozhodl se s nimi raději k vodě nechodit.

„Nenaučil jsem se plavat jako dítě a v dospělosti jsem se o to několikrát pokoušel sám, vždy jdu ale ke dnu jako kámen. Je to opravdu trapné, když mám jít na koupaliště s přáteli a držím se neustále jenom na kraji v malých hloubkách,“ popisuje.

Nejhorší je, když se mě snaží učit

Mnoho přátel si podle Jakuba myslelo, že mu pomohou, když s ním někdy zajdou ven a dají mu nějaké rady. Jenomže žádná z nich nefungovala a jeho frustrace se jenom prohloubila.

„Bojím se teď nejvíc toho, že když se Denise přiznám, že neumím plavat, bude na mě naléhat stejně jako moji přátelé kdysi. A že zjistí, jak rychle se vzdávám, a pohádáme se. Když se mi totiž něco nedaří, nejsem příjemný,“ vysvětluje čtenář.

Do dnešního dne byl jeho vztah s Denisou skvělý, jenomže s létem se ho už několikrát pokusila přemluvit, aby s ní šel plavat. On se prozatím úspěšně vymlouval na práci.

Dříve nebo později zjistí pravdu

Podle Jakuba jeho přátelé nechápou, proč ze všeho dělá takovou vědu. Kdyby Denise jednoduše řekl pravdu, možná by se dozvěděl, že o nic nejde.

„To je sice pravda, ale možná bych se také dozvěděl, že jsem chlap, co neumí plavat, tudíž svou dívku nedoprovodím do bazénu, na dovolené u moře jí budu dělat jenom ostudu a léto si se mnou příliš neužije.

Užírá mě to asi více, než je zdrávo, ale mám své zkušenosti z předchozích vztahů. Ty sice neskončily kvůli mojí neschopnosti plavat, na druhou stranu to, že jsem se držel vždy jen u břehu, příliš přitažlivé asi nebylo,“ vysvětluje Jakub.

Čtenář dodává, že se v současné chvíli snaží přemluvit sám sebe k tomu, aby Denise řekl pravdu. „Když se rozhodne, že mě plavat naučí, měl bych se opět nechat ponižovat, nebo to vzdát předem a bez hádek?“ ptá se.

Podle svých slov se Jakub pokoušel naučit plavat už mnohokrát, věnoval tomu hodně nervů a úsilí, ale i tak to skončilo neúspěchem. Jak sám říká, jeho mužské ego kvůli tomu hodně utrpělo. Proto doufá, že Denisa jen pokrčí rameny a nebude jeho problém příliš řešit.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články