Jakub (41): Jsem zbabělec. Milenka udělala nečekané rozhodnutí a já to nedokázal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 46
muz 46

Čtenář Jakub se ve svém manželství cítil v posledních letech nespokojený, tak si našel milenku, která mu vynahradila vše, co mu chybělo. Neplánoval, že by jeho milenecký vztah mohl přerůst v něco víc, ale jeho milenka měla jiný názor. Kvůli Jakubovi se rozvedla a čekala, že to samé pro ni udělá také on. Jakub se ale své ženy nedokázal vzdát.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jakub se v manželství trápil

„Se ženou máme tři krásné děti, kterým chceme jít příkladem. Když jsem se ve vztahu začal cítit špatně, nemohl jsem odejít a nechat ji, aby se o vše starala sama,“ vysvětluje. Jakubovi chybělo pochopení, něha a milostný život. Poté, co se jim narodily děti, začala být jeho manželka více matkou, na milostné chvíle nezbýval čas.

„Pořád mě odstrkovala, byla věčně unavená, přestala o sebe pečovat a její nálada už nebyla veselá jako dřív,“ stěžuje si Jakub. Dle jeho slov mu nezbývalo nic jiného než hledat štěstí a lásku jinde. Zamiloval se do své mladší kolegyně, která věděla, že má rodinu, ale už na začátku si vyjasnili, že půjde jen o milenecký poměr.

Vše fungovalo dobře, než se do Jakuba jeho milenka zamilovala

„Byli jsme domluvení, že do našeho vztahu nebudeme tahat city. Šlo jen o to, abychom se pobavili,“ tvrdí. Jeho žena nic netušila a on konečně získal to, co mu v manželství chybělo. Nečekal, že se do něj časem jeho milenka zamiluje a způsobí mu trable.

„Moje milenka měla manžela, ale najednou se rozhodla, že náš vztah posune a se svým mužem se rozvede. Byl jsem v šoku,“ tvrdí.

Čekala, že se Jakub zachová stejně

„Moje žena mi sice nemohla nabídnout vášeň jako dřív, ale měla spoustu jiných pozitivních stránek, pro které jsem si jí vážil,“ tvrdí. „Byla pracovitá, pečovala o nás a vždy jsem se na ni mohl spolehnout,“ dodává.

Jakub ani na moment nezaváhal, místo své ženy se raději zbavil milenky, kterou vnímal spíše jako náhradu v některých věcech. „Nemohl jsem odejít od ženy, která ani netušila, že mám někoho bokem, a od svých tří dětí, které ve mně mají vzor,“ vysvětluje.

Jakubova milenka to neunesla

I když si oba na začátku mileneckého vztahu vyjasnili pravidla, Jakubova milenka se všemožně snažila získat svého milence pro sebe. Už neměla co ztratit, jelikož se s manželem rozvedla. Kontaktovala Jakubovu ženu, naléhala, vydírala, ale nakonec zjistila, že je neúspěšná.

„Musel jsem doma s pravdou ven a moje žena to nesla těžce. Povedlo se mi ji přesvědčit, že začneme od začátku, a teď se snažíme napravit všechny chyby,“ vypráví. „Nejvíc mě překvapilo, že se moje milenka chovala jako šílená, když jsem jí od začátku tvrdil, že ode mě nemá nic očekávat,“ popisuje.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články