Ivo (35): To, co dělá manželka v naší ložnici, mě připravuje o rozum

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
muz 27
muz 27

Manželství není procházka růžovou zahradou. Podobné zjištění čekalo také čtenáře Iva, který se nám prostřednictvím e-mailu rozhodl svěřit s tím, co ho nejvíce trápí. Žil totiž jen několik let v manželství a brzy následoval rozvod. Od té doby na ženy zanevřel.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Randění jim vyhovovalo

Ivo se s přítelkyní seznámil na vysoké škole. Oba dva měli vlastní bydlení a se stěhováním chtěli počkat. „Nemohli jsme to ale stále odkládat,“ vypráví.

„Lidé z okolí, přátelé i rodina se začali vyptávat, proč ještě nebydlíme spolu,“ vypráví. Tak se nakonec rozhodli pro společný byt v centru města.

Společný život se změnil v drama

„Najednou se vše seběhlo rychle. Rodiče nám zařídili i zaplatili svatbu, tak jsme se nerozmýšleli a začali jsme fungovat jako rodina.“

Ivo si se svou, teď již bývalou ženou, velmi rozuměl a nebyl jediný důvod, proč by jim to nemělo klapat. Brzy se ale objevil nešvar, o kterém nic netušil a byl z něho vyděšený.

Noční šok

„Manželka se jednou v noci zvedla a začala si balit věci. Díval jsem se na ní celý vyděšený, protože jsem netušil, co se děje,“ vypráví. Ivo si prožil chvilku plnou stresu, než mu došlo, že je jen náměsíčná, a mohli znovu v klidu spát.

„Domníval jsem se, že je to jen nějaký občasný jev, to jsem ještě netušil, jak těžký život mě čeká,“ přiznává.

Po letech začal být unavený

Ze začátku Ivo snášel všechny noční těžkosti. Jeho žena v noci neskutečně chrápala, křičela ze spaní o pomoc, chodila náměsíčná po bytě, kopala ze spaní a nesnesitelně skřípala zuby.

„Když jsem si ji bral, slíbil jsem, že to bude napořád, to jsem ale netušil, že se nikdy nevyspím.“ Nepomáhalo, ani když si Ivo šel ustlat do obývacího pokoje.

„Jednou jsem v noci otevřel oči a moje žena stála vedle mě a mlčky se na mě dívala, bylo to dost děsivé,“ tvrdí.

Rozvod všechno vyřešil

Ivo neměl na výběr. Musel od své ženy odejít. V práci už neměl energii, byl stále unavený a jeho manželka se přes den jeho slovům jen smála. „Myslí si, že jsem přecitlivělý a nechce své noční problémy řešit,“ stěžuje si Ivo.

„Byla to poslední kapka. Už nechci ženské ani vidět. Chovala se jak posedlá a já si po letech konečně pořádně odpočnu,“ tvrdí.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články