Ivan (40): O prázdninách jsem měl vztah na jednu noc. Znovu jsem tu ženu potkal a málem to se mnou seklo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40
Zdroj: 123RF.COM

Ještě před začátkem letošního léta by mě ani ve snu nenapadlo, že něco takového udělám. Pak ale stačil jeden příjemně vlahý letní večer a stalo se. Poprvé v životě jsem podvedl svoji ženu a v zápalu opojení prožil románek na jednu noc.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Následující ráno jsem měl hrozné výčitky. Svoji ženu miluji nadevše a tohle si nezasloužila. Zařekl jsem se, že na tu noc zapomenu a přesvědčím sám sebe, že se nestala. To jsem ale netušil, že onu ženu znovu potkám.

Bylo mi krásně a nechtělo se mi domů

Zatímco většina lidí oslavovala příchod léta a k němu se pojící čas dovolených, u nás v práci byl začátek prázdnin pořádně hektický.

Zakázka, na které jsme pracovali, se pokazila a vše se muselo udělat znovu. Znamenalo to hodiny přesčasů, hrozného stresu a podrážděné nálady.

Odměnou za tvrdou dřinu měl být firemní večírek. Nadřízení zajistili občerstvení, popíjel se alkohol, hrála příjemná hudba. Po několika opravdu náročných dnech jsem se konečně cítil tak dobře, že se mi vůbec nechtělo domů. Navzdory tomu, že jsem tam kvůli přesčasům teď moc nebýval a manželku ani děti moc neviděl.

Okamžitě mezi námi přeskočila jiskra

S několika kolegy jsme se po skončení firemní akce rozhodli, že si večer oživíme ještě návštěvou baru. Zakotvili jsme v jednom podniku, kde jsme otočili několik koleček panáků.

Hodiny ubíhaly, já se opravdu velmi dobře bavil a mezi řečí s kamarády jsem si všiml pohledné brunetky. Okamžitě to mezi námi zajiskřilo a o necelou hodinku později už jsme šli společně k ní domů.

V té chvíli jsem nepřemýšlel nad ničím. Byl jsem hodně opilý, neschopný domýšlet následky toho, co se právě chystám udělat. Stalo se to, podvedl jsem svoji manželku a s neznámou ženou si užil pořádně vášnivé chvíle.

Ještě v noci jsem se odebral domů, kde jsem ulehl vedle nic netušící manželky. Až ráno na mě dolehlo, co jsem v noci provedl, a rozhodl jsem se, že ten zážitek vytěsním z hlavy.

Krve by se ve mně nedořezal…

Nějakou dobu mě tížilo svědomí, což jsem se ženě snažil vynahradit maličkostmi, kterými jsem ji zahrnoval. Aby nepojala podezření, sváděl jsem to na ty náročné dny, kdy jsem byl v práci více než doma. Nic nepoznala.

Po nějaké době se mi podařilo na vášnivý románek na jednu noc zapomenout. To jsem ale netušil, co se stane, když moje žena onemocní a pošle mě místo sebe do školy na rodičovské schůzky.

Málem to se mnou seklo, když jsem se objevil ve třídě a za učitelským stolem viděl onu krásnou brunetku, ze které se vyklubala třídní učitelka mojí dcery. Zatímco já ji poznal okamžitě, ona mě asi ne – v té chvíli jsem byl vděčný za roušku, kterou jsem měl na sobě.

Když se mě moje žena ptala, jak dopadla schůzka a co povídala učitelka, nebyl jsem jí schopen odpovědět. Měl jsem opět plnou hlavu výčitek, které se mi vrátily. Doufám, že už nikdy nebudu muset na třídní schůzky.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články