Hynek (37): Tchyně mě nikdy neměla v lásce. Svoji nenávist vůči mně nyní ventiluje skrze mého syna

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 79
muz 79

Hynek a jeho tchyně spolu nikdy příliš dobře nevycházeli. Kvůli Lence se alespoň snažili jeden druhého vzájemně respektovat. Po narození syna Tadeáše ale vzájemné spory opět zažehly. Tchyně pana Hynka totiž našla způsob, jak svoji nenávist vůči zeťovi ventilovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nikdy mě moc nemusela, ale naučili jsme se respektovat

Když jsem se s Ludmilou seznámil, bylo mi během několika prvních minut jasné, že mezi námi rozhodně nebude panovat kdovíjak vřelý vztah. Od začátku mi dávala najevo, že si pro svoji dceru představovala někoho lepšího – ideálně doktora nebo třeba právníka, kdežto já, jakožto obyčejný seřizovač z jedné místní fabriky, jsem byl očividně pod její úroveň.

Naše nesympatie byly vzájemné, kvůli Lence (mojí přítelkyni a její dceři) jsme se ale snažili jeden druhého respektovat. Mnohdy jsme se přetvařovali, aby nezpozorovala, že mezi námi nepanují vřelé vztahy.

Roky to fungovalo, ale pak se narodil syn

Několik let se nám dařilo udržet naše vzájemné spory na klidové linii. Sice jsme se v blízkosti jeden druhého přetvařovali, aby byl v rodině klid, ale všechno fungovalo. Pak se narodil syn a všechno se vrátilo do starých kolejí. Tchyně totiž nabyla dojmu, že má mnohem větší právo svého vnuka vychovávat, protože ho přece porodila její dcera. Když jsem ukázal, že s tím nesouhlasím, hned mě osočovala a před Lenkou se tvářila ublíženě. O několik let později našla ještě zákeřnější způsob, kterým začala ventilovat svoji nenávist vůči mně.

Synovi namlouvá, jak špatný jsem člověk

Lenka velmi stála o to, aby se náš syn s babičkou hodně vídal – mně se to sice nelíbilo, ale souhlasil jsem. Kdybych dělal problémy, padla by vina na moji hlavu a to jsem nechtěl. Čím byl syn starší, tím více vnímal věci, které kolem sebe slýchával nebo které mu někdo říkal.

Toho tchyně využila a začala mému synovi namlouvat, že jsem špatný člověk. Vymýšlí si nejrůznější historky, kterými mého syna straší, vypráví mu o mně, že jsem zlý. Nelíbí se mi to, ale u manželky nemám zastání. Podle ní jen žárlím, že si syn s babičkou tak skvěle rozumí, kdežto se mnou takový vztah nemá. Jak by ale mohl, když mu babička vtlouká klíny do hlavy?!

Bojím se, že mě přestane mít rád

Tadeášovi bylo letos v lednu šest let. Už je to rozumný klučina, který si hodně věcí pamatuje a všechno okolo sebe vnímá. Právě proto se bojím, že mě vzhledem k tomu, co všechno mu o mně moje tchyně vykládá, přestane mít rád. Děsím se představy, jak výrazný vliv by její nenávist vůči mně mohla mít na mého syna. Nejhorší na tom je, že tomu všemu mohu jen přihlížet.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články