Honza (37): Při řízení jsem zažil něco otřesného. Tohle byste jim ukázali taky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz auto
Zdroj: Shutterstock

Je těžké zachovat klid a chladnou hlavu, když na vaši snoubenku přijdou porodní bolesti. Honza se rozhodl jednat, naložil ji do auta a snažil se dostat co nejrychleji do porodnice. Jejich syn se ale snažil dostat na svět ve čtyři hodiny odpoledne, což není vhodná doba na rychlou jízdu velkoměstem.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nevěděl jsem, co mám dělat

Honza s Petrou netrpělivě očekávali svého druhého potomka každým dnem. Náš čtenář z toho byl jak na trní, protože porod první dcery propásl kvůli fotbalovému zápasu. Jeho přítelkyně si tehdy musela zavolat sanitku, protože šlo všechno velmi rychle.

„Naštěstí jsem byl zrovna doma, když to na ni přišlo. Tentokrát by mi to už asi neodpustila,“ směje se. Když to odpoledne jeho přítelkyně přišla z koupelny s tím, že jí praskla voda, do smíchu mu ale nebylo.

„Chvilku jsem zaraženě stál, ale brzy jsem začal jednat. Rychle jsme zabalili pár věcí, to už se Jana pomalu svíjela při porodních stazích. Ještě jsem stihl naši malou dceru předat sousedce, aby ji pohlídala, a už jsem přítelkyni i s taškou nakládal do auta,“ pokračuje.

Z toho provozu jsem málem zešílel

Honza byl v opravdovém stresu, protože na zadním sedadle jeho vozu se trápila Petra v bolestech. „Snažil jsem se na ni mluvit klidně a utěšovat ji, že už tam za chvíli budeme. Vzápětí naskočila na semaforu třetí červená a já začal vztekle křičet. Takhle se to střídalo půlku cesty.“

Brzy začala naopak Petra uklidňovat Honzu, ale oba věděli, že porod může proběhnout stejně rychle jako minule. „Už jsem to nevydržel a pořádně jsem na to šlápl, začal jsem kolonu předjíždět zprava a za mnou se brzy objevily blikající majáky policejního vozu,“ vzpomíná na těžké chvíle.

Naštěstí měli pochopení

„Dobrý den, pane řidiči, silniční kontrola.“ Uslyšel Honza známou frázi. Tentokrát ale známá výmluva o tom, že někdo veze manželku do porodnice, byla pravdivá. „Policista se podíval na zadní sedadlo, kde uviděl moji funící ženu. Nemusel nic víc zkoumat, aby pochopil, že opravdu rodí.“

Policisté byli tak hodní, že se rozhodli svůj automobil za pomocí blikajících majáků doprovodit až k bráně porodnice. „Přijeli jsme tam naštěstí včas i díky nim. Razili nám cestu a já jim byl moc vděčný,“ uzavírá s tím, že se jim ten den narodil krásný zdravý chlapeček.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články