Helena (55): Manžel mi s předstihem zkazil Vánoce. Jeho tvrdohlavost nám jednou zničí manželství

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena zkazene vanoce
Zdroj: Shutterstock

Pro někoho jsou vánoční svátky možná tématem, které je ještě příliš vzdálené. Já mám ale ráda, když jsem na určité věci dostatečně dopředu připravena. Proto jsem letošní Vánoce začala řešit opravdu brzy.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Byla tu totiž jedna věc, kterou jsem letos chtěla udělat jinak. Aniž bych se o tom předtím poradila s manželem, slíbila jsem své mamince, že letošní Vánoce prožije u nás doma. To jsem ale nevěděla, jak na to manžel bude reagovat.

Chtěla jsem, aby byla na Vánoce u nás

Letos to budou druhé Vánoce, kdy tu s námi nebude můj milovaný tatínek. Odešel před dvěma lety, kdy ho přemohla vážná nemoc. Všechny nás to tenkrát zasáhlo, bohužel ještě o něco více právě proto, že zemřel krátce před Vánoci.

Nejhůře to samozřejmě nesla moje maminka. Ti dva spolu prožili celý život. Od té doby trávila maminka Vánoce u mojí sestry, nepřipadalo v úvahu, aby tyto nejkrásnější svátky v roce prožila sama v prázdném bytě.

Letos jsem to ale chtěla být já, kdo maminku vezme na Vánoce k sobě domů. Proto jsem jí slíbila, že letošní svátky prožije se mnou, mým manželem a pravděpodobně také s našimi dětmi a vnoučaty. Naplánovala jsem si to opravdu krásně a na mamince bylo vidět, že je z mé nabídky opravdu šťastná.

Manželovi jsem to oznámila jako hotovou věc

Jelikož ráda řeším věci dopředu, domluvila jsem se s maminkou už na začátku letošního podzimu. O svých plánech jsem informovala i sestru, která mě meziřečí varovala, že z toho můj manžel pravděpodobně nebude skákat nadšením.

Toho jsem se i já upřímně trochu bála. Manžel sice neměl nic proti mojí mamince, ale asi chápete, že jako každý chlap není nadšený z toho, když má mít pod svou střechou tchýni. Postavila jsem ho proto před hotovou věc. Doufala jsem, že když jde právě o Vánoce a on ví, jak je to pro nás těžké období, nebude mít problém. Jenže to jsem se spletla.

Jeho tvrdohlavost mě rozčiluje

Ať už jsem čekala jakoukoli manželovu reakci, takovou, která se skutečně odehrála, jsem nečekala ani v nejmenším. Jednoduše mi to zakázal. Zlobil se, že jsem o tom rozhodla za jeho zády a řekla mu to až ve chvíli, kdy už jsem to všem okolo slíbila. Vyčetl mi, že kdybych se dopředu poradila, řekl by mi, co na letošní Vánoce naplánoval.

Letos totiž pro nás dva vymyslel, že Vánoce strávíme někde na chatě, kterou pro nás plánoval pronajmout kdesi na horách. Tímhle mi vyrazil dech, protože dobře věděl, že jsem vždycky snila o krásných zasněžených Vánocích s výhledem na hory.

Letos jsem s tím ale v nejmenším nepočítala.

Stále doufám, že si to manžel rozmyslí, jenže on si pořád stojí za svým. Vždycky byl neskutečně tvrdohlavý a také mě s tím vždycky hrozně rozčiloval. Upřímně nevím, co mám dělat. Manžel chce Vánoce strávit na horách a já jsem k nám domů pozvala maminku, která ještě netuší, že s tím můj manžel nesouhlasí. Jsem ve slepé uličce a vůbec nevím, co mám dělat.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články