Helena (36): Rozchod s boháčem mě nestál jen dobrou pověst. Přišla jsem o všechno

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena bohatstvi
Zdroj: Shutterstock

Když jsem začala randit s Tomášem, na začátku našeho vztahu jsem netušila, že je hodně bohatý. Svými penězi se totiž nikdy nechlubil. Přesto ale nikdo v mém okolí nevěřil tomu, že jsem se do něho zamilovala i bez vědomí o tom, kolik peněz má na účtu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Snažila jsem se z názoru druhých nic nedělat. Zpočátku mě trápilo, že o mně mluvili jako o chamtivé zlatokopce, ale postupně jsem si na jejich nenávistné a závistivé komentáře zvykla. Vztah s Tomášem, který mě zahrnoval luxusem, mi to ošklivé vynahrazoval.

Můj život se radikálně změnil

Jako dítě jsem vyrůstala v nuzných poměrech. Velmi dobře si pamatuji na chvíle, kdy jsem pro nedostatek peněz nemohla jezdit do školy. Jízdenka sice stále jen pár drobných, ale naši kolikrát neměli ani to.

Po boku Tomáše se můj život rázem otočil. I když jsem o jeho penězích zpočátku nevěděla, jakmile mě zasvětil do svého světa, nestačila jsem se divit, v jakém přepychu člověk může žít.

Ostatní mi záviděli a obraceli se ke mně zády

I kdybych se stokrát stavěla na hlavu a přísahala, že jsem si s Tomášem nezačala jen pro jeho peníze, bylo by mi to k ničemu. Nikdo v mém okolí mi to nechtěl věřit.

Přátelé se ke mně postupně začali obracet zády. Bylo jasné, že mi život zahrnutý luxusem závidí a nepřejí mi ho. Neměla jsem jim to za zlé, Tomáš mi ztrátu přátel plně vynahrazoval dárečky, luxusními dovolenými a životem, o kterém se mi dříve ani nesnilo.

Po rozchodu jsem přišla úplně o všechno

Život na opravdu vysoké noze jsem si bohužel neužívala tak dlouho, jak bych chtěla. Po dvouletém vztahu jsme se s Tomášem ne mojí vinou rozešli.

Začalo mu vadit, že nemůže rozhodovat o každém mém kroku. Byl totiž zvyklý, že právě díky tomu, že je bohatý, mu jde každý na ruku. Všichni kolem něho se naučili skákat tak, jak si pískal.

Jenže já tohle nedělala, což se ukázalo jako velký problém. Tomáš byl sice hodný a milionový chlap, ale pokud šel někdo proti jeho rozhodnutí, začal se chovat ublíženě a kopal kolem sebe. A tak se stalo, že na mně po rozchodu nenechal nit suchou. Přišla jsem úplně o všechno.

Rozchod s Tomášem mě nestál jen dobrou pověst

Když se okolí dozvědělo, že jsme se s Tomášem rozešli, opět jsem byla terčem pozornosti. Mnozí totiž měli pocit, že se našim rozchodem potvrdilo, jaká jsem ve skutečnosti zlatokopka, které šlo od začátku jen o peníze.

Bohužel ztráta dobré pověsti nebyla to jediné. Asi měsíc po našem rozchodu jsem totiž zjistila, že jsem těhotná. Než jsem ale Tomášovi stihla cokoliv říct, o miminko jsem přišla. První trimestr je rizikový a já se bohužel až příliš mnoho nervovala, což mělo za následek, že se miminko neudrželo a já o něho přišla.

Tahle ztráta mě zasáhla mnohem více než fakt, že jsem si mohla žít v luxusu. Občas si říkám, jestli bych neudělala lépe, kdybych se Tomášovi ve všem podvolovala. Možná bych přišla o svoji hrdost, ale třeba bych se stala maminkou. Kdo ví.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články