Helena (34): Oznámila jsem manželovi radostnou novinu. Z jeho reakce by se vám udělalo zle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
usmevava zena
Zdroj: Shutterstock

S tou úžasnou zprávou jsem se hned musela pochlubit manželovi. Měla jsem z toho radost a byla jsem si jistá, že i on bude nadšený. Z jeho reakce jsem však byla hodně rychle rozčarovaná. Něco takového jsem od něho rozhodně nečekala.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Helena se již delší dobu snažila posunout se ve svém životě zase o krůček dále. Nyní se jí to konečně podařilo, dosáhla totiž povýšení. To s sebou přineslo i zvýšení platu, se kterým se chtěla pochlubit manželovi. Ten ale její nadšení nesdílel. Ba spíše naopak.

Tvrdě jsem dřela a vyplatilo se to

Vždycky jsem věděla, že to chci v životě někam dotáhnout. Moje kamarádky si stěžovaly na absurdní platy prodavaček, některé pracovaly za minimální mzdu a byly nešťastné.

Na jednu stranu jsem se jim nedivila. Osobně bych nedokázala vyžít s minimem financí. Na stranu druhou jsem je nechápala. Proč pro to něco neudělaly? Proč se více nesnažily?

Několik posledních let jsem tvrdě dřela, abych ze sebe vydala maximum. Stálo mě to hodně času, ale vyplatilo se. Dosáhla jsem svého.

Povýšení znamenalo i lepší plat

Dlouhé měsíce práce, odříkání a častých neshod s manželem, kterému se nelíbilo, že trávím více času v práci než doma, přinesly zasloužené ovoce.

Když jsem poprvé nahlédla do nové smlouvy a viděla plat, který mě čeká, byla jsem příjemně zaskočená. Nemohla jsem se dočkat, až tu novinku oznámím manželovi. Peníze se určitě hodí!

Z jeho reakce jsem byla rozčarovaná

Čekala jsem na svého muže s večeří. Takovou novinku jsem mu nemohla oznámit jen tak mezi dveřmi, žádalo si to něco více.

Uvařila jsem jeho oblíbené jídlo, děti dala na hlídání k mojí mamince, abychom měli večer jen pro sebe a mohli probrat, co moje povýšení změní v našem životě.

Když jsem svému muži řekla, že mě povýšili a jak moc si polepším s platem, čekala jsem nadšení. Ale toho jsem se nečekala. Jeho reakce mi vzala veškerou radost.

Osočil mě z nechutných věcí

Čekala jsem, že ocení, jak se moje dřina vyplatila, nebo mě třeba pochválí za to, co jsem dokázala, ale obořil se na mě, že jsem určitě s někým chrápala.

Ano, můj manžel, se kterým jsem dvanáct let, mě osočil z nevěry. Podle jeho názoru jsem se k povýšení dostala přes postel.

Vstal od stolu a začal mi nadávat. Nebránil se ani sprostým nadávkám a urážkám. Seděla jsem s pohledem upřeným k zemi jako přikovaná. Opravdu si tohle o mně myslí?

Žádá po mně něco, co nejsem schopná splnit

Vrcholem celého jeho výbuchu bylo, že mi doslova poručil, abych dala výpověď. Chápete? V den, kdy dostanu novou smlouvu, lepší plat i pozici, po mně chce, abych svoji práci opustila? Nevěřila jsem svým uším.

Manžel ale trvá na svém. Nevěří tomu, že jsem se k povýšení dostala svojí tvrdou prací, nikoli tím, že jsem ho s někým podvedla. Nesnese představu, že nadále pracuji na místě, kde dle jeho přesvědčení s někým spím jen proto, abych stoupala po kariérním žebříčku.

Jsem nešťastná. Neužívám si ani novou pozici, ani lepší peníze. Manžel mi sebral veškerou radost. Svým přesvědčením, že jsem ho podvedla, mě hrozně zklamal. Něco takového bych mu neudělala.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články