Hedvika (42): Bezmocně přihlížím tomu, jak mi manžel bere dceru. Ke všemu mi chce vzít i hrdost

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zoufala zena
Zdroj: Shutterstock

Hedvika nyní prožívá velmi nepříjemné chvíle. Udělala totiž chybu, za kterou pyká. Ačkoli už ví, že to byl pořádný krok vedle, nemůže s tím už nic udělat. Hedvika nám poslala e-mail, ve kterém se svěřila se svojí zoufalou situací.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Podlehla jsem přítomnému okamžiku a nemyslela na následky

Hned v úvodu svého e-mailu se Hedvika svěřila s tím, že před několika měsíci byla svému manželovi nevěrná.

Byla jsem na oslavě kamarádčiných narozenin a nechala se zlákat přítomným okamžikem, popisuje Hedvika. Nechci se vymlouvat na alkohol, ale i ten v tom sehrál svoji roli.

Hedvika té noci podvedla svého manžela. Hned poté si uvědomila, jak obrovskou chybu udělala, a doufala, že pravda nikdy nevyjde najevo.

Někdo se rozhodl, že mi zničí život

Hedvika doufala, že se manžel o tomto alkoholovém úletu nikdy nedozví. Trvalo však jen pár dní, než se zpráva o její nevěře donesla k jejímu manželovi.

Vůbec nevím, kdo měl tu potřebu ničit mi život, zoufá si Hedvika. Když na mě manžel udeřil, zda je pravda, že jsem se na té oslavě narozenin s někým vyspala, byla jsem tak zaskočená, že jsem ani neměla sílu zapírat, přiznává.

Dále ve svém e-mailu píše, že zjištění pravdy jejímu manželovi velmi ublížilo. V tu chvíli však ještě netušila, jaké to bude mít následky.

Nenapadlo by mě, že to bude mít až takový konec

Hedvika se ve svém e-mailu svěřila, že počítala s tím, že její manžel bude naštvaný a bude se cítit ublížený. Nenapadlo ji ale, že to bude mít až takovou dohru.

Několik dní se mnou vůbec nepromluvil, píše Hedvika. Poté začal komunikovat, jen co se týkalo naší dcery, pokračuje. Snažila jsem se s ním o tom promluvit, chtěla jsem to mezi námi vyřešit, ale nedal mi příležitost.

Poté se začalo dít něco, co Hedvice vyrazilo dech. Začala mít pocit, že se jí manžel snaží sebrat to nejcennější, co měla – dceru.

Chtěla jsem to před ní utajit, manžel to ale zařídil po svém

Hedvičině dceři je dvanáct let. Spoustu věcí již chápe a dost dobře je vnímá. Právě toho se její manžel rozhodl využít.

Manžel začal naši dceru stavět proti mně, zoufá si Hedvika. Většinu času začali trávit společně, mě vědomě vynechávali. Velmi mě bolelo, že dcera začala víc času trávit s otcem než se mnou.

Aby toho nebylo málo, Hedvičin muž se rozhodl, že jejich dceři poví pravdu.

Chce mě připravit o dceru i o moji hrdost

Hedvika si velmi dobře uvědomuje, že jejich dcera ve svém věku dobře vnímá, co je to nevěra a všechny tyhle věci. Proto nikdy nechtěla, aby se dcera o jejím úletu dozvěděla.

Nejenže se mi manžel snaží sebrat naše dítě, nyní mi chce sebrat i moji hrdost, stěžuje si Hedvika ve svém e-mailu. Nedávno mi totiž řekl, že dceři poví pravdu o tom, co jsem provedla. Pokud to udělá, budu se strašně stydět, přiznává.

V závěru svého psaní nám Hedvika svěřila, že každý den žije ve strachu, že za ní dcera přijde a řekne jí, že ví o tom, co tatínkovi provedla. Uvědomuje si, že vztah s manželem je nenávratně pokažený, ale rozhodně nechce, aby byl zkažený i vztah s její dcerou.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články