Heda (40): Vyrazila jsem po letech na diskotéku. Doma na mě po návratu čekaly rozvodové papíry

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena disco
Zdroj: Shutterstock

Už ani nepamatuji, kdy jsem si naposledy někam vyšla! Narodily se děti, můj život upadl do určitého stereotypu a hodně věcí se v něm změnilo. Všechen volný čas jsem trávila doma nebo na kroužcích našich ratolestí. Ale čas jen sama pro sebe? To posledních třináct let opravdu neznám!

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

I proto jsem váhala, zda kamarádčino pozvání na večer ve dvou vůbec přijmout. Přece jen ani manžel nebyl zvyklý, že bych někam chodila, natož abych večer vyrazila někam do klubu! Když jsem mu o tom nápadu řekla, netvářil se nadšeně. Spíše naopak.

Můj život byl jeden velký stereotyp

Než jsem poznala manžela, vdala se a usadila, žila jsem docela bujarým životem. Především během studia na vysoké škole, jak už to tak bývá, každý víkend nějaká akce, párty a večírky s kamarády.

Jenže pak přišly děti a můj život dostal jiný směr. Ačkoli jsem se vnímala jako mladou maminku, najednou jsem neměla příležitost někam si vyrazit.

Můj život se změnil v jeden velký stereotyp. Péče o děti, práce, starost o domácnost, čas pro manžela. A takhle pořád dokola.

Nelíbilo se mu, že chci čas jen sama pro sebe

Kamarádka Pavla je můj pravý opak. Bezdětná, nerada se váže a v podstatě si dělá, co se jí zachce. Několikrát mě lanařila, že si někam zajdeme a pobavíme se. Opakovaně jsem odmítala.

Tentokrát na mě ale naléhala a vypadala, že už si to nenechá vymluvit. Pozvala mě na diskotéku a tvrdila, jak si to společně užijeme.

Když jsem tenhle nápad nadhodila před manželem, krotil hlavou. Prý jestli jsem se nezbláznila, že na takové věci jsem dávno stará. Netvářil se nadšeně, nelíbilo se mu, že bych měla mít čas jen sama pro sebe, natož ho strávit někde v baru. Nakonec mě ale nechal jít.

Takhle jsem se už dlouho nebavila!

Kamarádka měla pravdu! Večer to byl opravdu hodně zajímavý a já se bavila od prvního drinku – ten do mě kamarádka nalila doslova pod tlakem, protože viděla, že se v myšlenkách vracím k naštvanému manželovi a dětem.

Cítila jsem se skvěle! Po několika dalších drincích už jsme s Pavlou řádily na parketu. Dokonce se kolem nás začali motat nějací mladíci a my z toho měly legraci.

Hodinky ukazovaly půlnoc, ale mně se tak moc nechtělo domů! To jsem netušila, co na mě bude čekat, až domů dorazím.

Sociální sítě mi málem zničily manželství

Domů jsem dorazila kolem druhé ráno. Všichni už spali, ale na stole v kuchyni na mě čekalo překvapení. Ležely tam rozvodové papíry a vzkaz, že se ve mně manžel šeredně spletl.

Byla jsem z toho v šoku a nemohla do rána usnout. Když jsem se manžela zeptala, co to má znamenat, vzal do ruky telefon a na sociální síti mi ukázal fotky z včerejšího večera. Očividně tam byl nějaký fotograf, který všechny a všechno fotil a fotky postupně postoval online.

Byla tam fotka, jak tančím na parketu a kolem mě se motá nějaký mladík. Matně jsem si ho pamatovala. Manžel je žárlivec a usoudil, že jsem večer určitě dělala něco nepatřičného. Proto ty papíry k rozvodu, obviňoval mě z nevěry!

Trvalo dva dny, než si to manžel nechal vymluvit. Veškerá radost z onoho večera s kamarádkou byla pryč. Musela jsem se snažit zachránit manželství, které málem ztroskotalo kvůli pár fotkám.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články