Filip (52): Šel jsem k ní domů za jediným účelem. Uviděl jsem tam něco, z čeho by se vám zamotala hlava

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz starsi
Zdroj: Shutterstock

Domácí mazlíčky milujeme, a pokud se jim stane něco špatného, je to vždy velká rána. To čtenář Filip chápe. Na druhou stranu mu není jasné, proč musí v současné chvíli trpět za něco, za co nemůže. Nabídl se, že pohlídá kamarádce kocoura, jenže ve výsledku z toho pro něho koukalo jen známé ponaučení: „Pro dobrotu na žebrotu“.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Linda je moje kamarádka už dlouho. Často jsem se u ní stavil na návštěvě, takže jejího kocoura Ferdu jsem dobře znal. Když jsem zjistil, že Linda musí kvůli práci na pár dní odjet mimo město, sám jsem jí nabídl, že budu kocoura chodit krmit,“ vysvětluje Filip.

Linda ihned souhlasila. Předala Filipovi klíče a požádala ho, zda by u hlídání kocoura ještě nezalil květiny.

Otevřené okno, kocour nikde

Když Filip poprvé přišel do bytu, kocoura se nemohl dovolat. Myslel si, že se mazlíček ze stresu někde schoval. Když zaléval kytky, všiml si, že je otevřené okno v ložnici.

„Okamžitě ve mně hrklo a zamotala se mi hlava. Linda bydlí v sedmém patře a v oknech nemá sítě. Bylo mi jasné, proč jsem se nemohl Ferdy dovolat. Hned jsem šel obejít celý dům, volal jsem ho, ale marně. Ptal jsem se dokonce i sousedů, jestli ho někdo třeba nenašel, píše čtenář.

Jenže o Ferdovi nikdo nevěděl. Pod oknem ho Filip nenašel, takže doufal, že kocour pád přežil. „Nevěděl jsem, co mám dělat. Linda kocoura miluje a já jí měl volat na pracovní cestu, že se ztratil? Netušil jsem, co dál.“

Filip obvolal ještě několik útulků, městskou policii, a nakonec musel s pravdou ven. „Když jsem Lindě sdělil, co se stalo, ptala se mě, jestli si sem jistý, že bylo okno otevřené, když jsem přišel. Tvrdila, že ho zavřela a že jsem ho možná otevřel já sám,“ píše Filip.

Linda byla ve stresu a Filipa obvinila z toho, že se jí ani nedokáže postarat o kocoura. „Vysvětloval jsem jí, že to není moje vina, ona ale trvala na tom, že doma vše zavřela. Pak mi řekla, abych už do bytu nechodil a že se vrátí, aby po Ferdovi pátrala sama.

Vrátil se živý a zdravý. Já jsem ale už navždy za špatného

Když se Linda vrátila domů, Filip se ji snažil přesvědčit, že jí pomůže kocoura hledat. „Myslel jsem, že jí pomohu vytisknout a rozlepit plakáty. Dokonce jsem uznal, že jsem okno nechal otevřené já, i když jsem si byl jistý, že to tak nebylo.

Jenom proto, abychom se nehádali. Ona ale moji pomoc odmítla a řekla mi, že jsem všechno pokazil. O dva dny později jsem se díky Facebooku dozvěděl, že se Ferda našel. Podle všeho sám přišel před vchod domu.“

Kocourovi se nic nestalo a vrátil se domů živý a zdravý. Filipovi ale nikdo ani neřekl, že k tomu došlo. Kdyby si informaci sám nenašel, žil by doteď s pocitem, že zabil kamarádce mazlíčka.

„Když jsem jí pak psal, že jsem rád, že se Ferda našel, odpověděla mi, že je také ráda, ale už mě nikdy nenechá ho hlídat. Samo sebou převyprávěla po svém celou věc přátelům a já jsem za nezodpovědného u všech lidí v okolí,“ dodává Filip.

S Lindou se Filip baví i nadále. Chce být se všemi zadobře, takže ji navštěvuje a snaží se, aby událost neovlivnila jejich přátelství. Ferdu drbe pod bradou a dělá, že se nic nestalo. Kdykoli ale kocoura pohladí, jeho kamarádka se na něho podívá pohledem, který jasně říká, co si o něm myslí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články